Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy viseltêk a gyerekek...

Hogy viseltêk a gyerekek amikor kiköltöztetek külföldre? Új nyelv, ovi, oliskola stb.

Figyelt kérdés

2013. jan. 16. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a kérdés engem is nagyon érdekelne,mert a nyáron költözünk ki Németbe,ha vége a sulinak.

Annyit tudok neked irni barátnőmék lassan 1,5 éve vannak kint,a gyerekek 7 éves és 11 évesek.

Szinte anyanyelvi szintem beszélik a németet már,azt mondta nagyon türelmesek az iskolában a gyerekekkel.

Már látógatóba sem jönnek haza szivesen,úgy szeretnek a gyerekek kint lenni.

Hát én is nagyon várom már,kicsit félek is tőle,de mindennél fontosabb,hogy együtt legyen a család.

Férjem kint dolgozik 1 éve és sajnos ritkán tud csak hazajönni,nagyon hiányzik a gyerekeknek és persze nekem is.

2013. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk haza kellett költöznünk, mert az oviban annyira nem foglalkoztak vele. Két hétig nem volt baj, aztán nem akart menni, mindig telefonáltak, hogy vigyem haza.

Mikor mentem érte, láttam, hogy a többi ül egy körben és énekelnek, az én fiam meg távol egy sarokban ül és játszik, egyedül.

Pedig nagyon szerettem volna, ha beválik.

2013. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ezt nem értem. Ez volt az indok amiért hazajöttetek? Most viccelsz? Miért nem irattad àt màsikba?
2013. jan. 16. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jol fogadtak a fiuk.4/6 evesek voltak.erkezes utan 3 nappal mar oviban voltak(marcius )szeptemberben a nagyobb kezdte az iskolat.most 2ev elteltevel a gond nelkul beszelnek olaszul nagyobb fiam iskolas ir ,olvas,szamol /es jo tanulo hal istennek).neten szomtu k beszelni a csaladommal,a kicsi fiam mar nagyresz elfelejtette(vagy csak az olasz jo a nyelvere elobb)de mar nem igazan tud magyarul csak par " vezenyszot"(itt gondolok ;fordulj aludni,allj meg stb).nekunk szerencsenk volt.
2013. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem írattam másik oviba, mert területileg oda tartoztunk és nem volt lehetőségünk egy másik városba utazgatni.

Nem akartam erőszakolni neki, mert féltem, hogy annyira megutálja, hogy később nem lesz hajlandó oviba járni se ott, sem máshol.

Az is közre játszott, hogy nekem nőgyógyászati gondjaim vannak, kezelésekre kellett járnom. Persze, kint is lehet, de én nem tudok annyira németül, hogy ezt magam meg tudjam oldani. A közelben pedig nincs magyar orvos.

Illetve apósom lebetegedett, nem volt, aki gondozza.

2013. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy minden egyes kórhàzban van tolmàcs! Tetszik tudni?
2013. jan. 18. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Diplomás nő vagyok, nem egy kisebbségi írni és olvasni nem tudó ember.

Lehet, hogy csak nekem sértő ez a kérdés, nem tudok szó nélkül elmenni mellette.

Röviden: Én lennék a legboldogabb, ha nem kellett volna hazajönnünk és kint élhetnénk a férjemmel. A mi döntésünk volt, vállaljuk, ami ezzel jár.

2013. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!