Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maximált tgyás esetén mennyi...

Maximált tgyás esetén mennyi gyermek után lehet igénybevenni a családi adókedvezményt, hogy kinullázódjon az adó?

Figyelt kérdés
Minimálbér 2x-nek 70%-a esetén?
2013. jan. 16. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kinullázódni csak 3 gyerek esetén fog, mert a max. tgyás adótartalma majd 22 ezer.


Ha 2 gyerek van, akkor csak 2 ezer Ft adót kell fizetni, ha 3, akkor egyáltalán nem kell adót fizetni, és apának is marad bőven kedvezmény:D

2013. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudnál abban segíteni, hogy hogyan töltsem ki a nyomtatványt? Párom jelenleg nincs bejelentve, most kezdett dolgozni, nekem pedig holnapig vissza kell küldenem a nyomtatványt.

3 gyerekünk van, a legkisebb decemberben született, 7-én. 91 e ft tgyást kaptam 7-31-ig.

Igazából azt sem tudom, hogy mennyi az egy hónapra eső br. tgyás-m. Nem kaptam tőlük papírt.

Szóval nem tudom, hogy hogyan töltsem ki a nyomtatványt, hiszen a páromat jövő hónaptól bejelentik, nem tudom, hogy mennyivel. Én kapok egy max. közeli tgyást.

Mit javasolsz, hogyan töltsem ki? Hány gyereket írjak be? Írjam, hogy jelenleg a páromnak nincs munkáltatója? És ha lesz, akkor újabb nyomtatványt kell kitölteni és akkor lehet módosítani? Összeget írjak, amit nem tudom, hogy mennyi vagy 2 vagy 3 gyereket?

Kérlek segíts, te mindig olyan jó válaszokat adsz!!!!

2013. jan. 23. 13:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia:)Írd be nyugodtan a nyilatkozat b) pontjához, hogy 3.


A második blokkban meg írasd alá a pároddal, hogy jelenleg nincs munkáltatója, hivatalosan úgysincs még. Ha lesz, akkor majd a fennmaradó kedvezményre kaphatja. Te meg az elszámoláson látni fogod, mennyit kaptál, és így neki beírhatjátok a különbözetet.

2013. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!