Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szociális segélynek mik a...

Szociális segélynek mik a feltételei, ha lejárt a gyesem?

Figyelt kérdés

Lejárt a gyesem, és sajnos munkát még nem sikerült találnom. Regisztrált munkanélküli vagyok már több mint egy éve, de az egyenlő a nullával, semmit nem segítenek. Gondoltam amíg nem akadna valami munka addig is jól jönne némi segítség, és megigényelném a szociális segélyt. Tudja valaki, mik az igénylés feltételei 2013-ban? Azt tudom, hogy bevételhez van kötve. De mennyi ez az összeg egy 3fős család esetén? És autó lehet? Vagy az kizáró tényező? A férjemnek van munkahelye, nem sokat kap, de van munkája. Én csak a családit kapom, 1 gyerekünk van.


Nagyon köszönöm a segítséget.


2013. jan. 21. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:

32000Ft körül van a határ/fő.

Nem tudom melyik segélyre gondoltál pontosan?

2013. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, amit minden hónapban adnak, huszon valamennyi ezer forintot. Munkanélküli segély, vagy nemtudom mi a neve.
2013. jan. 21. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál lehet még lakásfenntartási támogatás kérni, az havi 3000-4000Ft de annyival is kevesebb lenne a víz vagy a fűtés számla.
2013. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 1. évben kell lennie 30 nap biztosított napnak, elvileg az neked megvan ha a gyes is számít.
2013. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3.: Ennek a lakásfenntartásinak mik a feltételei?
2013. jan. 21. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, gyes után nem vettek vissza, álláskeresési járulékot kaptam 3 hónapig, de sajna már az is lejárt.
2013. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egy főre jutó jövedelem számít, le kell adni jövedelem igazolást és az önkormányzat elbírálja. Lehet kérni fűtésre vagy vízre ami sok a rezsibe, arra érdemes kérni.
2013. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rendszeres segély neve aktív korúak ellátása aminek összege 22.800Ft.

A lakásfenntartási elvileg 2500Ft és 7500Ft között van,mi 6700Ft-ot kapunk.

Polgármesteri hivatalban tudsz érdeklődni.

2013. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!