Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 órás munkaviszony utáni gyed?

6 órás munkaviszony utáni gyed?

Figyelt kérdés
Ha két évig voltam bejelentve jelenlegi munkahelyemre 6 órában, akkor a baba születése után 2 évig jár a gyed, vagy a 6 órás munkaidő miatt rövidebb ideig??

#krenna
2013. jan. 23. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan úgy jár 2 évig.
2013. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

meglesz a gyed, a 6 óra már egész napnak számít,csak a

4 óra nem sajnos..

2013. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

gyed eleve 1,5 év :)

és ha csökkenne az időd a 6 órás miatt akkor is 1,5 évre jönne ki, szóval nem is számítana, de amúgy nem :)

(tgyás, aztán van csak gyed)

2013. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2013. jan. 24. 09:40
 5/8 anonim ***** válasza:
20.35, a biztosítotti idő szempontjából egy napnak számít a 8 óra, a 6 óra, és a 4 óra is.
2013. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
gyedbe a 4 órás fél napnak számít, tehát dupla annyi időnek kell lennie, nézz utána kedves előző :(
2013. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

??? Honnan szeded ezt a butaságot?

Már párszor utánanéztem, mivel ezzel foglalkozom, de ez teljesen új információ (és teljesen helytelen).


Olvasd el a törvényt, nyugodtan. A feltétel 365 BIZTOSÍTÁSBAN TÖLTÖTT NAP. HA 2 órás a munkaviszonyod, ha 12, akkor is biztosításban töltött nap. SZerintem összekevered valamivel, de nagyon.


Az egyetlen, amiben számít, hogy hány órában dolgoztál, az a munkabér alapján számítandó ALAP.

2013. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mekkora baromság, hogy a 4 órás munkaviszony fél napnak számít, ki hitette ezt el veled?


Akkor szerinted a 4 órában dolgozóknak 2 éven belül 730 nap kell? :D ÉS ezt a jogszabály elfelejtette rendezni?

Nem is értem, honnan szeded ezt a hülyeséget, és még fixen ragaszkodsz is hozzá, miután kijavítottak.

Nem kell azért elhinni mindent Mariska néninek a piacon:D

2013. jan. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!