Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vaterán az 1Ft-ért vásárolt...

Vaterán az 1Ft-ért vásárolt terméket köteles vagyok odaadni?

Figyelt kérdés

3 vadiúj kislány farmernadrágot vett meg tőlem vki, mindet 1-1 Ft-ért, személyes átvétellel. Már korábban is "vásárolt" tőlem az illető, akkor egy 10 db-os ruhacsomagot vett, 6Ft-ért, tehát ingyen... Azóta az összes termékemre 1-2-3Ft-os max. licitet rakosgat. Nem szeretném ingyen ezeket is odaadni, mivel nem azért töltöttem fel a ruhákat, mert feleslegesek (barátnőm kislányának adnám akkor oda), hanem mert nagyon megszorultunk anyagilag, már 1 hete kölcsönökből vagyunk, 2 gyerkőccel, és még van 1 hét a TGYÁS-ig. Szeretném újra feltölteni a nadrágokat, de ezt hogy mondjam meg neki?

Így is kötelességem odaadni ingyen a nadrágokat, hogy 1-2Ft-os érmék már nincsenek is forgalomban?

Választ szeretnék, nem lehurrogást. Köszönöm.



2013. jan. 24. 09:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Hát, ha ennyiért raktad fel, akkor add oda. Miért nem állítottál be minimál árat, vagy a licitlépcsőt magasabbra tehetted volna. Sajnálom, de oda kell adnod.
2013. jan. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem köteles vagy odaadni. Én úgy tudom lehet beállítani minimális árat ami alatt nem adod el. Ha te 0 ft-ról indítod a licitet akkor ha 1 ft veszi meg tőled akkor is köteles vagy odaadni. Nézz utána vagy kérj segítséget a vaterától, hogyan tudod beállítani a minimális árat. És akkor az alatt érvénytelen lesz a licit.
2013. jan. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem adod oda és ezt megpróbálod vele meg beszélni szerintem megúszhatod egy negatív visszajelzéssel.
2013. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
De minden képen orvosold a licit lépcső és a minimális ár problémát, mert ez így nem szép dolog!
2013. jan. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Ez a szabály, ha valamit 1 forintért visznek el, akkor azt 1 forintért kell oda adni, vagyis ingyen!!! Van ilyen, hoy csak 1 ember licitál rá!!!

És ha nem adod oda neki, megint fel rakod 1 Ft -ért, megint csak annyit adnak érte, akkor megint nem adod oda?! Ez nem így megy!

Fix áron kellett volna kiraknod mindjuk 500-Ft ért, vagy 300 Ft-ról indítani, nem 1 forintrólr!

2013. jan. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Igen, köteles vagy oda adni. Ha olyan terméket adsz el, ami jó állapotban van, többet ér, akkor ne 1 ft-ról indítsd, hanem annyiról, amennyit minimálisan meg szeretnél kapni érte. Nálunk is volt olyan, hogy 10 darabos ruhacsomagot elvittek 10 forintért, de a szabályzat szerint az eladónak kötelessége átadni a terméket. Az más más eset, hogy egyszer én is nyertem 1 forintért egy vadi új kislány pólót, mire az eladó megírta, hogy nem tudja átadni, mert eladták a piacon. Szóval ilyen is van.
2013. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Ezért van a minimálár.

Ami 1 Ft-ról indul minimál nélkül,azt lehet hogy 1-2 Ft-ért viszik el.

Sokszor veszek én is 1-2Ft-ért ruhákat,akár többet is egy eladótól,gyakorltilag csak postaköltség van.


Aki nem akarja ennyiért eladni,az tegyen rá minimálárat.


Köteles vagy odaadni.

2013. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azért szoktam 1Ft-ról indítani a holmikat, mert azt figyeltem meg, hogy így többen megnézik, többen licitálnak, mint ha pl. 3-4-500Ft-ról indítanám. Licitlépcsőt is meg szoktam adni, ált. 100Ft-ot, az még nem sok. Minimálárat nagyon ritkán állítok be, mert az még 140Ft, 10 terméknél meg ugye már 1400Ft. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. jan. 24. 09:23
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Minimálár díja

Aukcióindításnál a "minimálár" opció igénybe vétele fizetős! Ára 120 Ft. Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimálárat, akkor a díj felszámításra kerül. (Amennyiben az árverésen nem érkezik licit, a díj értelemszerűen kiszámlázásra kerül, hiszen egyetlen ajánlat sem érte el a minimálárat.)


Tehát ha eléri a 120Ft-ot,akkor nem kell kifizetned.

akkor bukod,ha nem veszik meg.

2013. jan. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Kedves utolsó, nem a minimálár díját kell elérni, hanem a beállított minimálárat.
2013. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!