Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vaterán az 1Ft-ért vásárolt...

Vaterán az 1Ft-ért vásárolt terméket köteles vagyok odaadni?

Figyelt kérdés

3 vadiúj kislány farmernadrágot vett meg tőlem vki, mindet 1-1 Ft-ért, személyes átvétellel. Már korábban is "vásárolt" tőlem az illető, akkor egy 10 db-os ruhacsomagot vett, 6Ft-ért, tehát ingyen... Azóta az összes termékemre 1-2-3Ft-os max. licitet rakosgat. Nem szeretném ingyen ezeket is odaadni, mivel nem azért töltöttem fel a ruhákat, mert feleslegesek (barátnőm kislányának adnám akkor oda), hanem mert nagyon megszorultunk anyagilag, már 1 hete kölcsönökből vagyunk, 2 gyerkőccel, és még van 1 hét a TGYÁS-ig. Szeretném újra feltölteni a nadrágokat, de ezt hogy mondjam meg neki?

Így is kötelességem odaadni ingyen a nadrágokat, hogy 1-2Ft-os érmék már nincsenek is forgalomban?

Választ szeretnék, nem lehurrogást. Köszönöm.



2013. jan. 24. 09:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem a 120 ft ot kell elérnie hanem azt a minimálárat amit beállított. Ha 500 ft akkor 500, ha 300 akkor 300. Ha ezt eléri akkor nem kell fizetnie
2013. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

Annyiért kell odaadnod, amennyiért elment. Ha 1 ft-ért, akkor annyiért. Nem a vevő hibája, hogy nem gondolkodtál előre, és ennyiért hirdetted. Főleg, hogy nem először jársz így!

Ha Te veszel valamit ennyiért, te is elvárnád, hogy odaadják.

A legkevesebb a negatív értékelés, amit kaphatsz. De akkor a többi vásárló is látni fogja, hogy miért kaptad, és jó eséllyel senki nem fog nálad vásárolni.

2013. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Igen, köteles vagy átadni. Előírja a szabályzat. Ha nem adod át és jelenti a vatera felé, a vatera figyelmeztetésben fog részesíteni téged. 2 figyelmeztetés után inaktívvá tesznek valamennyi időre. A köv. figyelmeztetés után (legyen az bármilyen) pedig kizárnak a piactérről és azokkal az adatokkal nem regisztrálhatsz többé.

A szabályzat előírja azt is, hogy a meghirdetett termékkel köteles vagy rendelkezni, és köteles vagy a vásárlás megtörténtéig annak állapotát megőrizni.

Én azt javaslom, hogy úgy tedd föl, h mondjuk 300-400-500 Ft. Ha szép a ruha hidd el, h meg fogják venni ennyiért. Előbb utóbb úgyis mindent megvesznek! Én már olyan dolgokat adtam el, hogy soha nem gondoltam volna, hogy valaki is pénzt ad érte.

2013. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

IGEN köteles vagy.


Legközelebb meggondolod, hogy mit mennyiért teszel fel. A kereslet egyre jobban megoszlik, főként a magas postadíjak és a túlkínálat miatt.. NEM a vevő hibája, hogy oda kell adnod, mert azt hiszed, hogy ha 1 Ft-ra teszed fel akkor húúúú de baromira felmegy. Max akkor, ha next, hibátlan állapotú, keresett darab és idény jellegű a ruha.


A vevőd helyében, ha ilyen szöveggel jönnél simán jelentenélek és kitiltatnálak. Ez üzlet, és ha neked ennyit ér, hogy 1-2 forintra teszed fel mert spórolni akarsz, akkor ne csodálkozz, ha ennyiért megy is el.


Ne vedd lehurrogásnak, de jó nagy marhaságokat csináltál, és most dönthetsz, mi a fontosabb. A becsületed és bukod a pénzt a saját hibádból, vagy a szégyened, ami hidd el a net világában villámgyorsan elterjed.

2013. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Megteheted hogy nem adod oda,de akkor a legkevesebb a negativ amit ad,amiben szépen leirja,hogy nem adtad oda azt a ruhát amit szerinted túl kevésért vett meg.


Mielőtt vennék bármit,megnézem az eladó értékelését.És ha ilyet látok,nem valószinű hogy licitálok,mindenből van fenn másik megvehető.


ÉS azért tesz rá 1-2 Ft-os licitet,mert te ugy árulod,hogy ezt lehessen.

Én se licitálnék a 10Ft-ért elvihetőre 2ezerrel,ha olcsóbban is megkaphatom.(vald be,te sem)

2013. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Megbeszélheted vele, de ez akár negatív visszajelzést is vonhat maga után.

Eleinte én is próbálkoztam az 1 Ft-ról indított aukciókkal, de rá kellett jönnöm ,hogy ismerősöknek kell szólnom, hogy feljebb menjen a licit, hogy kapjai is valamit a cuccaimért. Ezért szoktam egy fix összegért feltenni. Nyilván, ha viseltesebb, akkor olcsóbb, ha majdnem új, akkor drágább.

Ennek ugyan 5 ft a feltöltési díja, de még így is megéri, mert nem kell senkinek ingyen odaadnom.


Olvass utána, mert sok negatív értékelést szedhetsz össze így.

2013. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

Vagy nem adod oda vállalva a negatív értékelést és tanulva az esetből, legközelebb beállítasz minimálárat. Vagy odaadod a béke érdekében. (ha elolvasod a vatera szabályzatot, abból az derül ki, hogy a vevő ilyenkor akár pert is indíthat. Persze ez nagyon irreális babaruha esetén, de elvileg így van)

Ha van is kinek adni, akkor főleg ne kockáztasd meg a jövőben, hogy egy Ft-kért vigyék el a cuccaid

2013. jan. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
87%

Én is befürödtem még korábban az egy Ft-os, minimálár nélküli aukciókkal. Azóta igyekszem reálisan meghatározott fix árat beállítani. Ha nem viszik el,esetleg viszem lejjebb a fix árat. Nekem ez az utóbbi sokkal jobban bevált.


A vevőnek azt sugallja a minimálár nélküli termék, hogy te magad sem becsülöd sokra az értékét, ezért nem fog sokat adni érte. Ha pedig fix árat állítasz be és tetszik neki, akkor esetleg alkudozik egy kicsit, de egyikőtöknek sem zsákbamacska a dolog. És még az aukció végére sem kellvárni

2013. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!