Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A tegnap esti Házon kívül...

A tegnap esti Házon kívül adásában a gyerekszegénységről szóló részt láttátok? Vélemény?

Figyelt kérdés

Marcika esete, akit bemutattak gyerekként, majd "felnőttként". 3 gyereke lett, akik gyakorlatilag éheznek, nincs villany, gyógyszert nem tudnak kiváltani. stb...

Hol van ilyenkor a gyerekvédelem? Ezek a gyerekek miért élnek még ebben a "családban"? Hiszen az alapvető szükségleteik sincsenek biztosítva...


Anyuka, apuka úgy tűnik hallott már a fogamzásgátlásról, csak arra sincs pénz. Most akkor szülnek még pár gyereket ilyen körülmények közé??? Ez annyira elkeserítő, mármint ha a gyerekeket nézem.


2013. jan. 24. 10:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Épp az előbb néztem meg. Megdöbbentő, hogy hagyják ezeket a gyerekeket éhezni, ilyen körülmények között élni. Mondjuk már a riport elején gondoltam, hogy valami ilyen élete lett a fiúnak. És a gyerekek is ilyen sorsra fognak jutni meg az ő gyerekeik is :-(
2013. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Erről lenne szó: [link]
2013. jan. 24. 10:44
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Igen, bennem is felmerül ilyenkor a kérdés, hogy hol a fenébe vannak ilyenkor a gyermekjólétisek? Ilyen esetben csak a gyerekeket sajnálom, de az apát marhára nem tudom, mert nem tegnap került ilyen szegény helyzetbe. Tudta jól, hogy kajára nincs pénze, minek csinált akkor gyereket? Az ilyennel nem is vitatkoznék, rögtön le kéne vágni a tökeit, hogy ne csinálhasson több gyereket a mély szegénységbe (elnézést, ha vulgáris vagyok, de nagyon fel tud háborítani az ilyen). Az ilyen családoknak egy forintot nem adnék, hanem elvenném a gyerekeket. Nem értem ez eddig miért nem történt meg amúgy. Mikor nővérem terhes volt, akkor hetente járt ki a védőnő, hogy megfelelő helyre születik e a gyerek. 300 négyzetméteres, kertes családi házban laknak, minden tiszta, vadiúj, gyerekbiztos... ide kijön, de a putriba nem, vagy hogy van ez?
2013. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Golan Trevize ***** válasza:

Ebből is látszik, hogy a gyámügy a dolgok jelenlegi állása szerint máködésképtelen.


Félnek kimenni, félnek intézkedni. Vagy magasról tesznek az egészre. Nem védik meg a gyermekeket. Csak azokat piszkálják, akik amúgy nem is kellene.

2013. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én sem értem, hogy miért nem vették még el a gyerekeket, konkrétan elhangzott, hogy éheznek. Hát igen... elköttetés mind a kettőnél. Nem támogatom, de az ilyen esetben igen.


Amúgy meg ott a ház körül a nagy megműveletlen terület, amit meg kéne kapálni, vetni krumplit, zöldséget. Lehet csirkét tartani, ha mást nem is. De erre is vagy mérhetetlen lusták, vagy nem tanította meg őket senki, mert nem ezt látták.

2013. jan. 24. 10:55
 6/17 anonim ***** válasza:
Elképedtem... És az a szomorú,hogy nem ők az egyetlenek. Meg az,hogy a srác röhögve beszélt a dologról,de eszéhez a mérem.. Az a szegény kisbaba hogy mosolygott a nő karjában,még nem tudja,hogy milyen élet vár rá. Azt nem tudom felfogni,hogyha valakinek nincs pénze,annak miért nincs annyi esze,hogy legalább kihúzza a f...!? Ha abortuszra nincs pénz,akkor adja örökbe azt a szerencsétlen gyereket,hát csak jobb életet akar neki,mint amilyenben ők élnek! Az ilyenektől rosszul vagyok... Szülik a gyereket a nyomorba,az éhezésbe.
2013. jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is megdöbbentem. Miért nem megy el dolgozni?
2013. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Golan Trevize ***** válasza:
49%
Mert akkor nem lenne ideje lopni/rabolni.
2013. jan. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2013. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ezt még nézni is fájdalmas volt..
2013. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!