Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » PCOS-ok! Nektek hogy derült...

PCOS-ok! Nektek hogy derült ki, hogy gond van?

Figyelt kérdés
Milyen jelei voltak, vagy milyen vizsgálat során derült fény a rendellenességre?
2013. jan. 25. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem mensi kimaradás hízás volt. UH-n derült ki, de évekig félre kezelték.

Barátnőmnek csak annyi volt, hogy nem jött a baba, hormonvizsgálaton derült ki.

2013. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utólag visszanézve mindig is voltak jelei(szőrösödés, fájdalmas menzesz, hasi hízás, hosszú próbálkozás a babáig...), de bizonyos csak szülés után lett... Szoptatás alatt híztam mint a veszedelem, diéta és rendszeres mozgás mellett, a pajzsmirigy- leletem normális volt, és ezek után találtam rá véletlenül egy nődokira, aki "felfedezte" a cisztácskáimat és nem intézett el annyival, hogy ugyan, nem lehet PCOS ha van spontán gyerek... Hogy az előzőről mi a véleményem, azt inkább nem írom le...:D
2013. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
Abbahagytam a fogamzásgátlót több év után, és elkezdtek 38 napos ciklusaim lenni. Majd volt egy 45 napos, aminek a végét végigszenvedtem annyira fájt az egyik petefészkem. Elmentem orvoshoz vele, de neki nem volt ultrahangja, csak megvizsgált, és azt mondta hogy áhá, érzi a megnagyobbodott petefészkemet, tuti peteérésem van, a nyakát ráteszi hogy nem is fog megjönni még két hétig. Három nap múlva megjött. Na akkor már tudtam hogy valami gond van. A következő ciklusom szintén nagyon hosszú lett és szintén nagyon fájt az egyik petefészkem, na akkor már elküldött a doki kórházba ultrahangozni és akkor derült ki hogy tele van mindkét petefészkem cisztával. Azt mondta hogy nem lehet vele mit tenni, majd elmúlik, de ha mégsem, akkor hormont kell szednem ha majd babát akarok. Azt a napot végigbőgtem, aztán erőt vettem magamon, leültem a net elé és rákerestem a dolgokra. Akkor derült ki számomra hogy az orvosom nem a legkorrektebb eljárást követte, inkább elmentem endokrinológushoz, aki kiderítette hogy inzulinrezisztenciám van, kaptam rá gyógyszert meg életmódváltáshoz tanácsokat, mindent betartottam, rá egy évre már nem voltak cisztáim. Persze az életmódváltást továbbra is tartanom kellett mert különben visszajött volna.
2013. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miután abbahagytam a fog. gátlót hónapokig nem jött meg a menzeszem. Többször csak gyógyszerrel tudták elérni, hogy végre megjöjjön. Rengeteg orvosnál voltam, volt nőgyógyász, aki csak Clostyt írt, aztán volt olyan endokrinológus, aki meg akart győzni, hogy nekem a mellékvesémmel van gondom. És talán a legjobb az volt, mikor az endokrinológus azt se tudta mi az a PCOS. Végül én találtam a neten egy orvost. Aki uh-n is látta a cisztákat+ végre nézetett inzulin szintet. És akkor így utólag belegondolva más tüneteim is voltak, szőrösödés, fog. gátló abbahagyása után híztam.
2013. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!