Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól értelmezem ezt a gyed/tgyá...

Jól értelmezem ezt a gyed/tgyás dolgot 2. babánál?

Figyelt kérdés

Úgy tervezem, hogyha letelik a gyed, kiveszem a bentlévő szabimat és ha terhes leszek szabi alatt, akkor maradok táppénzen a baba születéséig. Most max. gyedet kapok. Ha jól értem, a következő babánál is ugyanennyi gyedet fogok kapni. Viszont a tgyás is ugyanennyi lesz, vagy azt a táppénz alatti fizumból fogják számítani? Elég magas a fizum, így 9 hónapig egész jó pénzt kapnék. Azt is tudom, hogyha táppénzre megyek, akkor a gyest vissza kell mondanom, de akkor a párom igényelheti. Mivel több éves munkaviszonyom van, így a 2. babával is 2 év gyed fog járni ugye?

Segít valaki tisztázni? Sokat olvastam itt az oldalon, de elég sokféle válasz van. :(


2009. szept. 1. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A lényeg, hogy a szülést megelőző év átlagkeresetét nézik. Ha jövőre szülsz, és még idén GYED-en vagy, akkor a kiindulási pénzed az az összeg, ami után most a GYED-et kapod. Mert a GYED ellátás, és ellátás alapját nem képezheti ellátás. Tehát fontos az időzítés. hogy mikor esel teherbe ill. a változtatások miatt az is, hogy mikor szülsz. És a lényeg, hogy táppénz mellett tényleg mondd le a GYES-t. Sajnos én nem tettem így egy hónapra ellátás nélkül maradok. Amúgy én is ugyanigy csináltam, ahogy te is, csak én GYES mellett mentem vissza dolgozni, mert féltem, hogy esetleg kirugnak, ha letelik a kivett szabim. Amúgy ténylegesen 1 hónap dolgoztam és szerencsére sikerült teherbe esnem a kistesóval, aki novemberben érkezik.

Sok boldogságot a gyerekekhez :)

2009. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál. Jövő ősszel fog lejárni a gyedem, még addig lehet, hogy egy csomó dolog változik, de azért szeretnék tisztában lenni, hogy most hogy működik.


A tgyásod mennyi volt? Az is ugyanannyi mint az elsőnél? Vagy azt majd az alapján számítják amit a két gyerek között szabi és táppénz alatt kapok?

2009. szept. 2. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért maradtál ellátás nélkül?
2009. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én tegnap voltam az oep-nél és megkérdeztem,én még gyeden vagyok novemberre várjuk a tesót ott azt mondták a szerződés szerinti bérem lesz a következő ellátás alapja.Én ugy gondolom ugyanaz az összeg,igaz én gyedről megyek ujra thgy-ra.
2009. szept. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi az a szerződés szerinti bér?

Nálunk volt alapbér meg egy csomó fele pótlék rá. A fizum kevesebb, mint a fele volt az alapbérem és ennyi sose kaptam, mivel ennyiért nem dolgozna ott senki.

2009. szept. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!