Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan is működik ez a postán...

Hogyan is működik ez a postán küldés?

Figyelt kérdés
Ma eladtam egy ruhát az egyik hirdető oldalon,és postáznom kellene.még nem csináltam ilyet,leírnátok,hogy működik ez az egész?és hogy a legbiztonságosabb?
2013. jan. 30. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Csomagold be vékony nejlonzacskóba, utána csomagolópapírba vagy borítékba. Csomagolással együtt tedd egy konyhai mérlegre, és mérd meg.

Utána nyisd meg ezt az oldalt: [link] , számold ki a postaköltséget. A levél típusánál a "nem szabvány levél" lehetőséget válaszd, írd be a súlyát, ez a kalkulátor kiszámolja neked, mennyibe kerül.

Ha simán vagy elsőbbségivel adod fel, az nem biztonságos, mert nem kapsz róla olyan bizonylatot, amellyel visszakereshető a csomag. Szokták simán kérni a vevők, erre azt szoktam mondani, hogy oké, de az ő felelősségére, tehát ha elvész a cucc, így járt.

Na, ha megvan a postaköltség, akkor írd meg a vevőnek, add meg a számlaszámodatm, és várd meg, amíg elutalja a ruha árát + postaköltséget. Utána ballagj el a postára, és add fel. :)

2013. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ha kicsi a ruha, akkor elkerülheted ezt a méricskélősdit úgy, hogy veszel postakész borítékot. Ez egy olyan boríték, amely súlyhatár nélkül ugyanannyiba kerül. Létezik kicsi és közepes méretben. A kicsi akkora, mint a hivatalos levelek, pl. banki számlakivonatok, a közepes pedig ugyanakkora, mint egy A5-ös boríték, azaz egy füzet nagyságú.

Az árak itt láthatók: [link]

2013. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen sokat segítettél!:)

a vevő azt szeretné ha utánvéttel küldeném,ez így mennyire biztonságos?

2013. jan. 30. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Végülis biztonságos: [link]

csak elég drága, nem értem, miért éri meg a vevőnek.

2013. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utánvétellel kapcsolatban szerintem nézz körül a kérdések között: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=ut%E1nv%E9tel


Még sosem postáztam így.

2013. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már fizettem utánvéttel, mert a jófogás.hu-ról vettem valamit, és mivel nem voltam biztos az eladóban, ezért így kértem. Egy kicsivel többe kerül a postaktg, mint a sima ajánlott, és a postásnak fizettem ki a termék árát+postakt-et. A vevőnek mindenképp biztonságos, de az eladónak is.
2013. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!