Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék babát, van jelenleg...

Szeretnék babát, van jelenleg jó munkahelyem, ha teherbe esek és 2hónaposan elmegyek táppénzre akkor elbocsáthatnak a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 20:19
1 2
 1/14 Jégtánc ***** válasza:
75%
Ha bejelented hogy terhes vagy,onnan védett vagy.Persze ha nem határozott időre szól a szerződésed.Miért mennél táppénzre?
2013. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
csak gondoltam akkor nem küldhet el,mert ha bejelentem és dolgozok tovább véletlen ki ne rúgjanak.sajna nem vok. jártas ebben,lehet ezért hülyeségnek tűnik amit írok.
2013. jan. 30. 20:24
 3/14 anonim ***** válasza:
azt hiszem, kéthónaposan még nem is mehetnél táppénzre csak alapos indokkal. pl ha veszélyeztetett terhes vagy.
2013. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Jégtánc ***** válasza:
Ha jól érzed magad és nincsenek problémák majd a terhesség alatt akkor nyugodtan lehet tovább dolgozni.Munkahelytől függ.Persze ha 3 műszakos gyári meló,vagy vegyszeres,vagy bármi ami veszélyes rád és a magzatra nézve,akkor táppénz.Kirúgni nem rúghat.
2013. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nem akarok úgy járni hogy bejelentem dolgozok még vagy 5 hónapig és azt mondja "viszlát"
2013. jan. 30. 20:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Először várd meg, hogy meglegyen a kismamakönyved. Ez után jelentsd be, addig dolgozol tovább amíg akarsz, nem rúghatnak ki
2013. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
úgy nem járhatsz, csak ha próbaidős vagy vagy határozott időre szól a szerződésed
2013. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól a pillanatól, hogy bejelented nem rúghat ki. Teljesen mindegy, hogy te táppénzen vagy vagy dologól nem rúghat ki. Táppénzen csak a fizetésed 60%-a jár, szóval azzal is számolj ha táppénzre akarsz menni.
2013. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem vok.próbaidős sem és határozatlan időre szól a szerződésem.kb.8éve vagyok itt.
2013. jan. 30. 20:33
 10/14 A kérdező kommentje:
akkor magyarul: teherbe esek -megvan a kiskönyvem ezt felmutatom a főnökömnek és amíg úgy érzem bírom egészséges keretek között a munkavégzést addig nem megyek táppénzre,így a pénzem is megmarad a munkaviszonyom is megvan ....
2013. jan. 30. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!