Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szólnátok, ha bevezetnének...

Mi szólnátok, ha bevezetnének egy olyat, hogy "Gyermekvállalási engedély"?

Figyelt kérdés
Ezt úgy képzelem, mint pl. a kocsihoz a jogsit. Mondjuk bevezetnék, h csak az vállalhat babát, aki betöltötte X. életévet, rendelkezik mit tudom én mivel, elvégezte a szükséges tanfolyamot stb. Ti mit szólnátok ehhez? Vagy milyen feltételeket szabnátok?
2009. szept. 3. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gondolat nem rossz,csak hogyan lehetne betartani?A tömeges abortusz nagyon rossz megoldás lenne.
2009. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Már volt ilyen próbálkozás Németországban, mondjuk ott máshoz volt kötve a dolog.

Csak annyit mondok: emberi jogok.

Érdekes módon tele van a világ olyan gyerekekkel akiket ugyan 2 megfelelő körülmények közül származó szülő csinált, mégis elcseszték vagy elhanyagolták a nevelést. Akkor most mi is a helyzet? A gyereknevelés nem pénz hanem szeretetfüggő. Ha pedig tanfolyamot kellene végezni ahhoz hogy felnevelj egy babát, azzal csak azt érik el hogy mindenki egyforma embereket nevel. Nincsen egységesen jó módszer.

És végül pedig nem lehet ezt ellenőrizni. Szerencsére.

2009. szept. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek semmi köze hozzá ki miért és hogyan vállal gyereket. Természetesen én is elítélem a link, felelőtlen szexelést aztán abortusz, illetve a babát magára hagyó, gyilkoló anyákat. De egy ilyen "engedély" nem változtatna semmin.
2009. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Még csak annyit hogy pl a páromnak van jogsija, a kresz teszten maximumot ért el.. ma már alig ért el 60%-ot. A tesztek nem érnek semmit, csak a való élet.
2009. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az életet nem lehet engedélyhez kötni. Szerencsére ezt az egyet nem. Habár a távoli jövőben, vagy a közeliben, ahogy a túlnépesedés halad....megtehetik egyszer ezt is.

Az utód nemzése ha belegondolsz ösztön. Az ösztön nem szabályozható.

2009. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Az utód nemzés ösztön??

Hát a sok tizenévesnek jó ösztöneik lehetnk.....Az állatok teszik ösztönböl.


A kérde´sre válaszolván,nem lehetetlen,de betartani??....Èn személy szerint jó ötletnek tartanám.Legalább 18 évhez kötném.CSak nem tudom mi lenne a sok kiskorú terhessel.Talán elkezdenének felelöség teljesen nemi életet e´lni.

2009. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne mások által felállított normák és szabályok döntsék már el, hogy lehet-e gyerekem!
2009. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs, rosszul fejeztem ki magam. A gyermek utáni vágy, a fajfenntartási ösztön, amire gondoltam. Ez így valóban kissé állatias, de létezik.
2009. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Annyira nem korfüggő hogy ki alkalmas gyereknevelésre és ki nem.. Van 16 évesen felnőtt nő és van 30 évesen még kis pcsaként viselkedő lány. Ha majd az abortuszok 0%-ban okozhatnak maradandó sérüléseket és 0%-ban kockáztathatják hogy az illetőnek soha többé nem lehet gyereke, visszatérhetünk a dologra. Inkább bátorítani kellene a magyarokat hogy szüljenek többet, mert elfogyunk!
2009. szept. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 vav22 ***** válasza:
Teljesen felháborodtam a kérdéseden. Tudod sok ismerősöm között pont a gazdagabbak szarnak a gyerek fejére nagy ívben. Én 21 évesen szültem és mindenki csodálkozik, hogy milyen szépen nevelem a gyereket és mennyit foglalkozom vele. Nagyon kiegyensúlyozott, barátságos és érdeklődő Baba. Az apukája mellettünk áll, dolgozik értünk rengeteget, besegít mindenben pedig ő is csak 23 még... Nincs lakásunk, albérletben vagyunk, autónk sincs, gyakorlatilag semmink. De a gyereknek mindent megveszünk és itt nem értékes dolgokra gondolok sokkal inkább fejlesztő és értelmes dolgokra pl. járunk vele úszni ami szintén egy vagyon, de mindenemet odaadnám Érte. Odafigyelek az étkezésére is, rendszeresen "okosítom" magam, 9 hós Kisfiamat nem tömöm krémtúróval és egyéb cukros maszlaggal és sorolhatnám még milyen felelőtlen dolgokat csinálnak egyesek. Csak azért nem lehetne az enyém, mert csórók vagyunk és fiatalok?? Sógornóm 30 évesen szült megszól engem, közben a gyerek esti meséje a TV-reklám!! de szó szerint sajnos, toporzékol a gyerek ha meglátja a tv-ben az édesség reklámokat, üvöltözik a gyerekkel stb stb... Nem az általad említett dolgok a mérvadóak szerencsére...
2010. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!