Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idegen engedély nélkül benyúl...

Idegen engedély nélkül benyúl a babakocsiba a gyermekedhez?

Figyelt kérdés

Minap így jártam. Megitattam és tettem volna el hátra az itatópoharát mire felnézek ( esernyő volt a kocsin így nem láttam abból a szögből) és látom, hogy egy öregasszony bent turkál a gyereknél.Nagyon kiakadtam és közöltem vele kissé ideges hangon, hogy látom magát nem tanították meg arra, hogy engedély nélkül nem nyúlunk ahhoz ami nem a miénk. Arrébb toltam a gyereket és még ő volt felháborodva egy másik öregasszonnyal együtt, aki végignézte az egészet.


Jártál már hasonlóan? Hogy reagáltál?


2011. aug. 26. 09:59
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
49%
Ütnék a kezére, hogy mit képzel!!! Nekem ne fogdossa a gyerekem mindenféle öreg nyanya! Mit szólna hozzá, ha én meg a szatyrában túrkálnék? Nem vennék ki semmit, csak megtapogatnám, hogy érett-e a körte amit vett...
2011. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
64%
Normálisan viselkednék valószínűleg. Nem ciánt adott be a gyereknek, csak látta, hogy van egy aranyos kisbaba a kocsiban, ilyenek az öregek. Ez nem ok az idegbajra.
2011. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
33%
fúú, én lefejelném a vénasszonyt, de minimum úgy kiosztanám, hogy még az utca túloldalán is hallanák.
2011. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
38%

Kenguruban szoktunk sétálni. Egyszer megállított egy néni, hogy milyen aranyos, megnézheti-e. Mondom persze. Aztán egyszercsak már a kilógó lábát fogdosta. Még szerencse, hogy a kenguruba nem tud benyúlni, mert akkor a melleim közt kéne átnyúlni... Hát ledöbbentem.

Azt hiszik, hogy a gyerek azért van, hogy mindenki megfogdossa... Értem én, hogy aranyos, meg minen, de azért tudjuk már, hogy hol a határ!

2011. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
46%
Azt hiszen leüvölteném a fejét, mit képzel, hogy nyúlkál a gyerekemhez! Ha annyira aranyos szerinte, akkor kérdezzen, de ne tapizzon!
2011. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
70%
Minden ép lelkületű felnőtt ember aranyosnak talál egy kisgyereket és a többség ezt nem csak szavakkal, hanem érintéssel is kimutatja. Nem hinném, hogy ezen fel kellene háborodni. Egy "Ne tessék haragudni, de nem nagyon szeretem, ha idegenek hozzáérnek a babámhoz" épp elég lenne, ha nem szereted az ilyesmit, nem kell bunkónak lenni azért, mert valaki csupán kedves volt a gyerekeddel és valamilyen szintű szeretetet mutatott ki felé....
2011. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
25%

33 hetes vagyok, de már előre rettegek az ilyesmitől... Előtte meg azt az aranyos kóbor kiskutyát nyalja-falja körbe 2 sarokkal arrébb...

sztem rácsot rakatok a babakocsira:)))

2011. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
70%

Persze, az első pár alkalommal lehet, hogy türelmes az ember, de egy idő után már elfogy a tolerancia.


Kb. ugyanennyire idegesítő, mikor baba születésekor mindenki első kérdése, hogy hány kilóval, centivel született, aztán később, szopik-e még, kisfiú, vagy kislány stb...

2011. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
54%
És azért idegeskedsz, mert érdeklődnek? Akkor ez már nem babakategória, hanem mentális egészség.
2011. aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor az ilyen hozzáállások miatt hiszik azt, hogy szabad csak úgy fogdosni egy gyereket. Szomorú.

Lehet, hogy finomabban is megmondhattam volna, hogy ezt nem kéne, de én meg azt tartottam pofátlanságnak, amit ő csinált.

2011. aug. 26. 10:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!