Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg úgy van, hogy ha a...

Tényleg úgy van, hogy ha a gyerekkel megyek táppénzre és a gyerekorvos ad nekem igazolást, akkor kevesebb a táppénz? De mehetek a saját orvosomhoz is a gyerek betegsége miatt táppénzes papírért?

Figyelt kérdés
Ha igaz, akkor mennyi mindkét esetben a tp?
2013. febr. 3. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
én pedig fordítva tudom,hogy gyerek jogán magasabb a tp,saját jogon 60%
2013. febr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem kevesebb. A gyáp szabályai ugyanazok, mint a sima táppénzé. És a te dokid nem írhat ki, a gyerek betegsége miatt, csak a tiéd miatt.
2013. febr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én is fordítva tudom, több, sőt igazából ezt is tapasztaltam. Hogy mennyivel ne kérdezd, de többet kaptam akkor amikor a gyerekkel voltam itthon, mint amikor saját magammal.
2013. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
megnyugodtam, köszönöm a válaszokat,
2013. febr. 3. 18:40
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Biztosan nem több:)

A jogszabály elég egyértelműen írja, hogy a gyermekápolási táppénz összegét a táppénzszabályok alapján kell meghatározni. Így ugyanannyi lesz, mintha te mennél táppénzre.

2013. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Sajnos ha gyerekkel vagy táppénzen csak 40%-ot kapsz!Ha te mész magaddal akkor jár a 60%.Tudom,mert most voltam én is táppénzen velük.:(
2013. febr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

DEHOGYIS!!!

HAgyjátok már abba a félretájékoztatást!!!


Lesz@rom, ha nekem nem hisztek, de akkor legalább a jogszabálynak hinnétek...


Nem mellesleg meg azt sem tudjátok, hogy miket irkáltok. Ha TE beteg leszel, akkor 15 munkanapig BETEGSZABADSÁGRA vagy jogosult.

Ha a GYEREK lesz beteg, akkor utána azonnal táppénzre vagy jogosult.

A kettő TELJESEN MÁS. A betegszabi alatt rendes bérjövedelmet kapsz ami a bruttó béred 70(60)%-a, levonások belőle ugyanazok, mint munkabérből.

A táppénz alatt ELLÁTÁST kapsz, ami a bruttó béred 60(50)%-a, levonás belőle CSAK szja.


A gyermekápolási táppénzt UGYANÚGY kell megállapítani, mint a rendes táppénzt. Tehát UGYANANNYI LESZ, MINTHA TE MENNÉL TÁPPÉNZRE.


Mivel csak hajtjátok a baromságokat, anélkül, hogy tudnátok mi a helyzet, íme pl. az OEP saját HIVATALOS tájékoztatója:

[link]


Javaslom elolvasásra a 3. oldal "Gyermekápolási táppénz összege " fejezetet - csak EGY mondat.


De a teljes félreértés elkerülése érdekében íme a jogszabály: [link]

A táppénzt a 43-49§ rendezi, benne van a gyáp is (44§. e) pont), és nincs különbségtétel a 44§ a és e pontja között! Ugyanaz a táppénz jár a te betegséged és a 12 éven aluli gyereked betegsége esetén.


Lehet különbség összegben, de csak akkor, ha te még saját betegséged miatt kaphatsz betegszabit (így lehet a táppénz a kicsi után több és kevesebb is), de a TÁPPÉNZ ugyanannyi lesz, bármelyikőtök beteg.

2013. febr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Jól értelmezem? Magyarul igaz az, hogyha gyerekkel megyek, akkor kevesebbet kapok, ugye?

2013. febr. 4. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Ugyan nem az utolsó vagyok, de leírom ide példákkal.


Te megbetegszel, elmégy az orvoshoz, kiír 3 hétre, amíg otthon fekszel.

A bruttó béred 100.000. A nettója (számoljunk mindent adókedvezmény nélkül, így egyszerűbb + vegyük azt alapul, hogy van 2 év megszakítás nélküli jogviszony) 65500.

A 3 hét alatt te végig betegszabira leszel jogosult, ami 70%-a a NETTÓ bérednek: ebben az esetben 50 ezer Ft-ot kapsz adott hónapra.


Ha a következő hónapban megint kiírnak 3 hétre, akkor már nem betegszabira, hanem táppénzre vagy csak jogosult. A bruttó 100 ezer esetén a táppénz a BRUTTÓ 60%-a, vagyis 60 ezer, nettóban ez 54 ezret jelent abban a hónapban. HA a gyerekkel írnak ki, akkor is ugyanennyi.

Tehát a táppénz ugyanannyi akár magad után kapod, akár a gyerek után.


És ha maradunk a példámnál, akkor láthatod, hogy ha elmégy 3 hétre betegállományba a SAJÁT betegséged miatt 3 hétre, kevesebbet kapsz, mintha a GYEREK betegsége miatt mentél volna el. De ha ÚJABB 3 hétre mégy el a SAJÁT betegséged miatt, akkor pontosan ugyanannyit kapsz, mintha a gyerek miatt mentél volna.


A különbség összegfüggő.

2013. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már teljesen érthető!

Alapvetőleg nem vagyok hülye ezekhez a dolgokhoz, de 38 éves vagyok és jómagam sosem voltam táppénzen, kop-kop, sosem voltam olyan beteg, hogy táppénzre kelljen mennem. Viszont most van két bölcsis gyerekem, akik miatt elkezdtem érdeklődni.

Nagyon köszönöm.

2013. febr. 4. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!