Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyunak,...

Hogyan mondjam meg anyunak, hogy nem szeretném, ha jönne látogatóba?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos a kislányom, nagyon jól elboldogulok vele. Amikor jöttek anyuék látogatóba kiborított a viselkedésével, és nagyon feszült voltam. Más városban élünk, megint jönnének. Nekem bőven elég lenne évi kétszer, amúgy se szoros a kapcsolatunk csak úgy viselkedik, mintha neki szültem volna az unokáját. Mit találjak ki, hogy ne jöjjön? Vagy hogy adjam a tudtára anélkül, hogy megbántanám?
2013. febr. 3. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Hát, annyit mondok, hogy az élet visszaadja. Majd amikor a kislányod nagylány lesz és elakarja 1 évre "tüntetni" a szemed elől az unokáját. Ne vedd sértésnek, max akkor érezném helyénvalónak a kérdést, ha ott lenne minden másnap.

De így?

Azért mert nem túl jó a viszonyotok miért ne élvezhetné a babázást ő is? Nem értem, ki lehet bírni.

2013. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
engedd oda.... tényleg gondolj bele hogy majd ha te mennél az unokáidhoz akkor hogy esne neked ha jönnének mindenféle kifogással holott tudnád hogy csak kifogások...
2013. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is engedd... Attól, a kislánnyal még jóban lehet a későbbiekben. Tényleg gyakori, hogy az élet "visszaadja a későbbiekben az ilyesmit. Neked sem esne jól majd a későbbiekben, ha a kislányod felnőttként csak évi 2szer lenne rád kíváncsi. Nekem sem túl jó a kapcsolatom anyámmal, de a gyerekeimtől nem "tiltanám".
2013. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a kislányomtól tiltom, de neki nem jó, ha feszült az anyja! Amúgy ha visszakapnám az élettől, az azt jelentené, hogy én is olyan anya vagyok mint a sajátom, és az igen nagy kudarc lenne valóban.
2013. febr. 3. 20:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Miután végre vége a gyötrelmes és magányos gyerekkoromnak, önerőből a lábamra álltam és saját családom van, végre boldog vagyok amire igencsak rászolgáltam, nem értem, miért kéne eltűrnöm, hogy ebbe is beleavatkozzon és tönkre tegye...
2013. febr. 3. 20:27
 6/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Szerintem őszintén kellene vele megbeszénled hogy nem szeretnéd hogy jöjjön és hogy mi volt a baj legutóbb is. Ha megérti, az csak javít a kapcsolatotokon, ha meg nem, akkor úgyis mindegy... ahogy írod nem vagytok túl jó kapcsolatban, ezen egy sértődés nem oszt nem szoroz.
2013. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem akarod, hogy menjen, mert beleszól a nevelésbe? Beszélj vele, hogy ő a ti kislányotok, úgy nevelitek, ahogy nektek tetszik, ne szóljon bele. De a kislány életéből ne zárd ki, nehogy később szemrehányást tegyen. Az ő gyerekkorát nem fogja elrontani, mert ott vagy te és nem hagyod.
2013. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

Haho! picit gyerekes amit mondasz... onigazolsz,hogy felnottel a sanyaru gyerekkor ellenere,nem hagyod,hogy... Te mas vagy...stb.

Tudod mikor hinne ezt el mindenki?(beleertve Anyud is)Ha nevetve,mosolyogva tudnad lesz*rni , ha megprobal az eletedbe belekontarkodni, ha igazan eros,magabiztos felnott no kepet tudnad mutatni, aki 20-30 ev elteltevel sem a regi sebeit nyalogatja!!!

ne vedd kerlek bantasnak,tudom milyen nehez az egesz (5 eve jutottam tul ezen es szembesultem a fent leirtakkal)

2013. febr. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szóval másfél hónapja szültem, aki tudja milyen (hormonok, kelés, fájdalom, stb) az tudja h ez nem éppen a pofán nevetős állapot. Amúgy már megírtam neki h miért nem szeretném látni, tudom h nem fogja megérteni, de legalább távol tartom.

Amikor a kislányom nagyobb lesz nyilván lesz energiám arra, h ne hagyjam h őt is terrorizálja de most nincs energiám még erre is, ezvan.

2013. febr. 4. 03:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!