Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az is depresszió jele ha...

Az is depresszió jele ha belefáradtam az egészséges ételek kitalálásába, főzésébe, rágyújtok a lakásban holott korábban nem is cigiztem, és nem viszem ki minden áldott nap a gyerekeket órákra sétálni?

Figyelt kérdés
3 gyermekem van. Nem tudom eldönteni hogy korábban voltam túl merev etéren (a cigizést leszámítva persze) vagy ez a depresszió jele? Mikor 1-2 volt csak még, akkor piacon hajkurásztam a megbízható néniktől a zöldséget gyümit hogy biztosan vegyszer mentes legyen , mindennap megterveztem hogy ne legyen túl gyakran tészta meg édes dolgok főleg, olívaolajjal főztem sütöttem sok zöldség, főzelék stb.volt, mindennap 2x1.5 órára legalább kimentünk, nyáron még többre is. Egészséges rágcsálni valót készítettem én házilag vagy csak bio buláta meg ilyesmiket vettem. Még az első gyerek előtt leszoktam a cigiről és nem gyújtottam rá abszolut egészen mostanáig, és ezt hogy abban a lakásban rágyújtsak ahol ők is élnek, kizártnak tartottam. Most csomószor van derelye, túrógombóc, mákos tészta túrós tészta diós tészta, spagetti sült krumpli szóval minden ami gyorsan elkészíthető. Már csak heti 1-2 szer főzök főzeléket. Sajnos úgy 2-3 hete cigizek bent a konyhában nyitott ablaknál, de akkor is. Délelőtt 1-1.5 órát vagyunk kint max annak is egy része csak vásárlás. Közben mardos a bűntudat hogy milyen rossz ez így nekik.
2013. febr. 4. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincsenek oviban?


A cigit felejtsd el a konyhában is, ha cigizni akarsz menj ki a teraszra, vagy mikor lementek vásárolni akkor cigizz. (én is cigiztem és néha szoktam, de nem a lakásban)


amire figyelj hogy a gyerekek az életkorukhoz képest ne hizzanak el. a sok tészta csak a hájat növeli rajtuk.

ilyen rossz idöben télen semmi baj nincs ha csak napi 1x mentek le. de ha már jó idö lesz vidd öket játszótérre stb...

2013. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nincs terasz kint pedig nem tudok mert a gyerekekre kell figyeljek, meg a babakocsit tolni szóval az sehogy se jó meg hát nagyon szégyellem is. Idebent se kellene egyáltalán.

Nincsenek elhízva a gyerekek, sőt inkább vékonyak.

2013. febr. 4. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy mondanám (ennyi infó alapján), hogy korábban túl nagy figyelmet szenteltél bizonyos dolgoknak, és ebbe belefáradtál. Megesik. Néha nekem is csak púp a hátamon a főzés, pedig alapvetően szeretek főzni, és csak egy gyerekem van, az is már ovis. De már minden lehetséges étel a könyökömön jön ki, vagy már a gondolattól is rosszul vagyok, ha eszembe jut, hogy egy-egy étel elkészítése után mennyi mosogatnivaló jön össze, arról nem is beszélve, hogy néha már dührohamot tudnék kapni, ha elindulok vásárolni (teszem hozzá, kocsi nélkül, az nincs), három szatyorra való cuccot szedek össze, de 1-2 dolog nincs, amit venni akartam, vagy nem olyan, és borul a tervem. De szerintem ezt mindenki átéli olykor-olykor, aki háztartást vezet, gyereket nevel, gyakran főz.


Na most a cigi meg... én nem fogok neked arról papolni, hogy szokj le, nem is lenne hiteles, magam is dohányzom. Nálunk is a konyha a "dohányzásra kijelölt hely", mert nincs hova menni másfelé. Terasz nincs, kimászkálni nem lehet állandóan, a negyediken lakunk. Az van, hogy az ablakot kinyitjuk, az ajtót becsukjuk. Egy nemdohányzó embernek lehet, hogy ez is elfogadhatatlan, de én ezt nem látom olyan borzasztónak, valahogy amikor én voltam gyerek, ebből nem is csináltak ekkora faksznit. Persze nem azt mondom, hogy olyan szobákban kell cigizni, ahol a család többi tagja is hosszabb ideig tartózkodik, de a konyha nálunk tipikusan az a hely, ahova mindenki csak akkor megy, ha ott van dolga. A gyereknek meg nincs ott dolga, legfeljebb ha kijön kérni egy pohár vizet, de amúgy enni sem itt szoktunk.

2013. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

apa vegyen ki pár nap szabit neked meg irány egy szálloda, pihend ki magad! nem hiszem, hogy emiatt amnit leírtál depis lennél, inkább kimerültél, belefásultál.

szórakozz egy kicsit, kapcsolódj ki, hogy vissza tudj zökkenni a szürke hétköznapokba :)

2013. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokszor én is úgy kelek, hogy már megint a "mókuskerék"! Minden nap ugyan az történik, persze kisebb változásokkal. Sokszor már az ágyból sincs kedvem kikelni. Aztán elkezd sikítozni a kisfiam, (5 hónapos) majd jön az én nagy lányom (4 éves)reggeli ölelésért, és minden gondom elszáll.

Vannak napok, amikor a reggel nehezen indul, de ha felkelnek a gyerekek, rá kell ébrednem, hogy értük érdemes a "mókuskerékben futkosni"

A leírásod szerint nagyon precíz anyuka voltál, de valószínűleg elfogyott a lelkesedés! Az hogy egy kicsit "trehányabb" lettél, hát ez van!

Biztos vagyok benne, hogy össze fogod szedni magad, csak egy kis pihenésre volna szükséged!

Ha meg tudod oldani, akkor nyomás! :) (gondolom 3 gyerek mellett nincs rá nagy esély)

Ha meg nem akkor tarts ki még egy kicsit! Minden nappal okosabbak, és ügyesebbek a gyerekek! Lassan önállóbbak lesznek, és sok terhet levesznek a válladról!!!!

2013. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!