Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy sérült gyermeket nevelő...

Egy sérült gyermeket nevelő szülő maradhat pszichésen egészséges, vagy szinte törvényszerű, hogy előbb-utóbb ő is sérül?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy sérült gyereket nevelő szülőknél mennyire gyakori, hogy pl. depressziós állapotba kerül, és kezelik is miatta, vagy a nagy átlag lelkileg egészséges tud maradni?
2011. nov. 25. 09:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdésed... van létjogosultsága.


Hihetetlen hullámvölgyeket tudok produkálni,a teljes kétségbeesés és a reménykedés között,a jövőtől rendkívűl félek ,hogy idővel segítenek e a fejlesztések,amikre vagyonokat elköltünk.



A minap láttam a tv-ben azt a riportot,hogy a nagyon koraszülött,majd később rengeteg fejlesztést igénylő kislányt az édesanyja megfujtotta...pedig imádta és arra fogta amit tett,hogy nem bírta a kislány állandó sírásást,a sok orvoshoz járást,a sok fejlesztést.

Nem formálnék jogot arra,hogy egy sérült gyermek édesanyjának egy ilyen reakcióját véleményezzem,mert nem vagyok szakember.


Szerencsére nálunk "csak" hiperaktivitás van.

2011. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

A választ kihagytam az előzőből ,szóval szerintem az állandó igénybevétel,a félelelem a jövőtől ,az anyagiak miatt való aggódás(esetleg nem tud dolgozni az anya,vagy a sok fejlesztés rengeteg pénzt emészt fel)indokolja azt,hogy a sérült gyermeket nevelőknél gyakrabban fordul elő lehangoltság,akár depresszió is.


Függ attól,hogy ki mennyire tudja megtartani a lelki egyensúlyát ,hogy milyen a párkapcsolata ,milyen család veszi körül,néha van e lehetősége feltöltődni,kibeszélni magából az aggodalmait.


Nálunk a családom például nem nyitott arra,hogy a kisfiam állapota miatti aggodalmaimat megbeszéljem velük,anyukám azt mondta ,hogy nagyon sajnál és inkább ne is beszéljünk a helyzetről.


A testvéremnek 3 egészséges fia van és ha esetleg merek neki beszélni a hiperaktív kisfiam problémáiról,nehézségeiről,akkor azt mondja ,hogy azt hiszem neki könnyebb 3 gyerekkel ,nehogy azt higyjem,hogy azért ,mert hiperaktív annyira nehezebb lenne nekem,hogy csak két gyerekem van,mert neki is nehéz a hárommal higyjem el.Tehát ahelyett,hogy meghallgatnának elhárítják én pedig emészetm magam tovább egyedül,a férjemmel beszélek esetleg,de ő meg mindig sokáig dolgozik és nem akarom rá hárítani mikor este hazajön.

2011. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném. Persze ez biztos alkati kérdés. Az tény, hogy többször kiborul, de szerintem nem tehetjük meg hogy pszichésen sérüljünk. Ha valaki depressziós lesz, az szerintem alapba az lenne bármi szituációban. Egy sérült gyereknél nagyon észen kell lenni, hisz ő még jobban ki van nekünk szolgáltatva!
2011. nov. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

"nem tehetjük meg hogy pszichésen sérüljünk"


Bizony erősnek kell lenni nagyon ,ki kell állni a gyerekért mindenhol,elvileg nem tehetjük meg,hogy pszichésen sérüljünk,de ha én azt mondanám ,hogy nem emésztem magam állandóan a gyerek miatt ,hogy mennyire kiszolgáltatott , kirekesztett az állapota miatt ,akkor nagyot hazudnék...

2011. nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Találtam egy tanulmányt arról,hogy a hiperaktív gyerekek szülei milyen helyzetben vannak.,szerintem nagyon tanulságos

2011. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a tanulmány nagyon durva. Nem is gondoltam, hogy ez ennyire kemény. :S

Érdemes lenne belinkelned máshova is, ahol valaki arról magyaráz, hogy elég a gyerek fenekére csapni, és akkor nem lesz hiperaktív.

2011. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Jó ez a link, köszönöm... Bár nekem autista gyerekem van, de a problémák gyakorlatilag ugyanezek, és néha úgy érzem, hogy nem bírom ép ésszel tovább...
2011. nov. 25. 14:41
 8/32 anonim ***** válasza:

Nagyon durva és nagyon valóságos,meglepődtem mikor olvastam ,hogy mennyi dologról magamra ismertem ,hogy ugyanazeket a dolgokat élem meg a gyerekemmel.



Valaki az egyik kérdésnél írta válasznak,hogy ha van egy ilyen diagnózis akkor a szülő végre megnyugszik,hogy nem ő tehet róla...szerinte valójában a gyerek megfelelő nevelése teljesen kivédi a hiperaktivitás lehetőségét.


A diagnózissal szerintem meg,nem ,hogy megnyugvás ,hanem segítségkeresés ,lehetőségek felkutatása kezdődik,amellett ,hogy az ember kétségbeesik ,pláne ha utánna olvas,hogy sok esetben még a felnőtt korban is komoly nehézségeik vannak a hiperaktív egyéneknek.

Nálunk a születési körülmények egyértelműen magyarázatot adnak a későbbi hiperaktivitásra.

2011. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

"Bár nekem autista gyerekem van"


Az én hiperaktív fiamnál is vannak autisztikus vonások,például a ruházkodásban minden irritálja,vagy ha például adott sorrendben szokta meg a dolgokat és azok felcserélődnek akkor jön a dühroham,ordítás :-O ,én meg csak nézek,nyugtatgatom,de hiába mondom neki,hogy nem mindegy már ,hogy ki jött fel előbb a lépcsőn,ő őrjöng,hogy de menjünk vissza,mert ő akar elől jönni...

2011. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Milyen súlyosságú az autizmus nálatok ,mikor derült ki,most hány éves a gyermek?

Tudsz dolgozni jelenleg ,milyen közösségbe járhat,válhat e később önnállóvá?

2011. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!