Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyesen vagyok elötte nem...

Ha gyesen vagyok elötte nem volt munkahelyem akkor kell a családi pótlékról nyilatkoznom? Ha igen hova kell leadni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked nem kell nyilatkozatott tenned. Csak a párodnak. Nyilatkozni akkor kell, ha dolgozol, hogy a munkáltató az adóelőleg megállapításánál figyelembe tudja venni.
2009. szept. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az APEH oldalon tölthetsz le nyilatkozatot, azt kitöltve az OEP-nek küldöd vissza, gondolom akkor onnan kapod az ellátmányt. Vagy MÁK-tól? Ha GYES-en vagy, akkor a MÁK-tól, akkor oda küldöd.
2009. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,nem lettem okosabb,de majd a kincstártól megkérdezem.
2009. szept. 4. 23:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nem tudom, miért nem lettél okosabb, nyilatkozni kell a jövedelmed utalójának, de tulajdonképpen ez abban az esetben formalitás, ha csak ez a jövedelmed, mivel ez nem befolyásolja a teljes évi jövedelmedet. De azért kérdezzél rá az Államkincstárnál. De az APEH oldalon van továbbra is nyomtatvány, egyszerű kinyomtatni, kitölteni, és kész, nincs vele gondod. Minden jót!
2009. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. szept. 5. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!