Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál még egy gyereket a...

Vállalnál még egy gyereket a férjed kedvéért? Nem arról van szó hogy 100%ban ellene vagyok, de nem is érzek rá semmiféle késztetést.

Figyelt kérdés
2 gyerekünk van, a kisebb most 2.5 a nagyobb 5. Végre eljött az az idő hogy 1. dolgozok 2. nagyjából ügyesen eljátszanak együtt 3. a nagyobb kifejezetten eljátszik egyedül is 4. el lehet velük menni ide oda 5. nem kell pelenkázni és etetni senkit. Ha leülünk az asztalhoz reggeli ebéd vacsora bármi én is végre leülhetek enni. Tudom ez kis dolognak tűnik de nem az:) A férjem viszont mindenáron szeretne 3.at mielőbb. Szeretem őt nagyon (nyilván hiszen a férjem) és szeretném hogy boldog legyen és a babákat is szeretem, dehát nem lesznek mindig kicsik fel is kell nevelni őket. Nem tudom mit csináljak. A férjem szerint már most kezdjünk próbálkozni úgyse sikerül rögtön. De nekem semmi kedvem megint terhesnek lenni, utálok szülni, szoptatni is. Egy baba roppant cuki persze de az én testem változik, iszonyú munka újra formába hozni magam (hízásra hajlamos vagyok) a mellem így is egy katasztrófa stb.
2013. febr. 5. 15:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Persze az ellenérzéseim ellenére simán szültem, és szoptattam mindkettőt 1 évig de semmi kedvem újra.
2013. febr. 5. 15:21
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne tedd,beszéld meg a férjeddel, hogy Te nem érzed magad képesnek még egy gyerekre.
2013. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
csak a férjem kedvéért nem hiszem, mert úgyis nagyobb részben az én "gondom "lenne, hiszen ő eljár dolgozni,neki nem kell 9 hónap+ szoptatás alatt vigyáznia , figyelnie mindenre,utána küzdeni a jó alakért,megint lemenni baba szintre... nem tudom, két gyerek azért már csak két gyerek,szerintem elég és nagyon jó, hogy vannak !
2013. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el férjednek a fnt említett 5 pontot, és mondd eki, hogy visszamész dolgozni 2 évre, és utána. Ha még akkor is akarja, akkor én belemennék. De most maximálisan megértem mind az 5 pontodat/ellenérvedet.
2013. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ó, akinek van gyereke, annak ezek nem kis dolgok :)


Én nem vállalnék a férjem kedvéért. Nem tudom, mennyit segít a gyerekek kapcsán, de még ha sokat is, akkor is valljuk be, hogy a munka nagyja a nőre hárul. Szerintem beszéljétek meg, teljesen elfogadhatóak az érveid, hogy miért is nem szeretnél még egy gyereket. Később meg még bármikor újragondolhatod!

2013. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Persze ezeket már mind vázoltam neki de mindenre megvan a válasza szerinte ha még 2 évet várunk akkor már biztos még kevesebb kedvem lesz újra babázni egy 5 és egy közel 8 éves mellett (amiben teljesen igaza van most még a kicsi is babás néha szóval még benne vagyunk ebbe később FIX hogy nem állok neki újra főleg hogy 33 vagyok).

És szerinte most kéne még belevágni míg benne vagyunk a lendületben és milyen jó lesz majd mert még összenőnek. Nem híve a nagyobb korkülönbségnek se.

Szülésre : kérjünk császárt vagy menjünk oda ahol van fájdalomcsillapítás (itt vmi magánklinikára gondol).

Szoptatásra: etessem tápszerrel ő is azon nőtt fel semmi baja (amúgy tényleg, de tudom magamról hogy ha már ott lenne a pici biztos nem bírnám táppal etetni ha tudok szoptatni és van tejem márpedig ha első kettőnél volt, most is lenne).

Alakvisszanyerés : támogat mindenben...akár plasztikai műtét is...

úgyhogy mindenre van vmi válasza.

2013. febr. 5. 15:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérj halasztást! 5 hónapos nálunk a kicsi, 4 éves a nagy. Pont ezekkel a gondokkal küzdök, amit te felsoroltál. Eddig nem voltam ellene a sok gyereknek, de most már kijelentettem, hogy nem akarok szülni még egyet. Én is szeretnék egy kicsit majd élni! :)
2013. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
jaj persze ez a császár is hülyeség tuti nem vállalnék be császárt csak hogy ne fájjon a szülés mert mi van ha az meg szülés UTÁN fog baromira fájni meg mégiscsak műtét. Persze számos ismerősöm van aki semmi extra -ként élte meg a császárt is tehát jó egy pár napig minusz kettővel közlekedtek de én is a gátmetszések miatt...,
2013. febr. 5. 15:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom a választ, nálunk pont fordítva van: én szeretnék, a férjem meg bizonytalan, de legalábbis még várna, "pihenne", önmegvalósítana... Nagyon fáj, hogy egyre csak megy az idő, mert én sem szerettem volna nagy korkülönbséget, ráadásul dettó "öreg" vagyok... de megerőszakolni nyilván nem fogom :), sőt rábeszélni sem szeretném, mert ez kettőnk őszinte, közös döntése kell legyen. Ha egyszer nem-et mond végül, akkor is életem párja marad, csak ez a bizonytalanság visz sírba. - Csak azért írom ezt le, hogy ismerd a másik oldalt :)
2013. febr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm igyekszem megérteni őt is, álma volt/lenne a nagy család...nekem is 2 tesóm van neki is szóval látjuk milyen (nem volt rossz gyerekkorunk sőt nekem kifejezetten klassz volt) de nem vágyom rá ráadásul félek hogy nem tudnánk megadni nekik a kellő figyelmet odafordulást.
2013. febr. 5. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!