Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál úgy harmadik gyereke...

Vállalnál úgy harmadik gyereket, hogy a meglévő kettő is igen sokat van a nagyszülőknél? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az igen sokat így értem, hogy heti 3-4 napot, nyáron illetve szünetekben pedig heteket. Ha otthon vannak akkor rosszak együtt anyuka bevallása szerint (3, és 5 évesek) és alig várja egy két nap elteltével hogy vigyék már őket el. Persze szeretnek a nagyszülőkkel lenni meg nekik se teher a 2 kisgyerek látszólag. De a kérdésem az lenne hogy minek akkor harmadik gyerek úgy értem, nem gondol bele a 2 szülő hogy ha ne adj isten valami történik a nagyszülőkkel akkor hogyan tovább? Hogyan fogják a 3 gyereket teljes idegi kiborulás nélkül kezelni, meg még esetleg a beteg nagyszülőket segíteni? Vagy ha ne adj isten meghalnak, mert nem olyan fiatalok már (68-70) akkor hogyan tovább majd, a gyereket "visszaküldeni" már nem lehet majd.

Tényleg csak érdeklődöm hogy más ezt hogy látja.



2012. aug. 13. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért akar szülni akkor?
2012. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Mert akar harmadik gyereket. nyilván azért vállalják, mert szerintük ez így teljesen oké és normális. Én csak próbálom a saját szemszögem helyett máshonnan nézni, de egyenlőre nem megy, ezért érdeklődöm itt, hogy másnál hogy van.
2012. aug. 13. 14:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem épp azért merik bevállalni, mert tudják hogy van nagy segítségük.

Na, nem mintha ez logikus lenne, mert a gyerekeket fel is kell nevelni.

Gondolom nekik tök más a felfogásuk, és amiben benne vannak az nekik normális. Én nem vállalnék úgy még több gyereket, hogy a meglévőktől is kivagyok idegileg, de nem ítélkezhetek, mert nem is az ő életüket élem.

2012. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen szerintem ők is így vannak vele hogy mivel van segítség ezért bevállalják. Na de azért egy idősebb nagyszülőnél jóval nagyobb a valószínűsége hogy megbetegszik, netán meghal egy pár éven belül és akkor hogyan tovább...

mert jó azt én értem hogy erre nem lehet alapozni hogy ki mikor hal meg hiszen nekem is fejemre eshet holnap egy tégla.

2012. aug. 13. 14:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a nagyszülők meghalnak,akkor a szülő teljes mértékben megállja a helyét.Bizony jó,ha van segítség én nem ítélem ezt el,sőt,így tényleg lehet több gyermeket is vállalni.Amúgy meg a nagyszülők is szeretnek jó esetben unokázni.Nekem pont az ellenkezője a bajom,hogy a két gyermekem imád itthon lenni,de a nagyszülők szét akarják szedni őket,állandóan unokáznának.Nem fogjátok elhinni,de nálunk be kellett maximálnom,hogy mindkét család heti max. egyszer viheti el őket,mert én is szeretném látni a gyermekeimet,mi is szeretnénk hétvégén együtt lenni.
2012. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5ös tényleg? De jó ilyet még nem is hallottam:)
2012. aug. 13. 14:57
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok,igen,valóban így van.Ráadásul anyós és após elváltak,így három helyre kell cibálni őket,de apósomék rugalmasabbak,meg szívesen átjönnek,nem ragaszkodnak ahhoz,hogy elvigyék őket.A két nagyi szinte verseng,ha az egyiknél voltak,akkor a másikhoz is kell menni.Ráadásul a gyerekek együtt akarnak menni mindenhova,így az sem megoldható,hogy egyik ide megy másik meg oda.Nekem ez rendkívül terhes.Komoly sértődések is szoktak lenni.Most megyek vissza gyesről dolgozni és már most azt tervezgetik,hogy egy hétre viszik őket Balatonra,ide-oda,más összetenné a két kezét,de nekem sírnak a gyerekek,hogy nem akarnak nélkülünk sehova menni.Rendkívül terhes a dolog.
2012. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Te ki vagy ebben a történetben? Gondolom, nem az anyuka, nem a nagyszülők és nem is az apuka. Ezt azért kérdezem, mert külső szemlélőként nem mindig lehet ám annyira belelátni egy család életébe.


Az anyuka dolgozik és ezért vigyáznak ilyen sokat a nagyszülők a gyerekekre, vagy mit csinál az anyuka, ami miatt ő nem ér rá? Ha csak "lepasszolja" őket, az szerintem is furcsa, de ha mondjuk dolgozik és muszáj dolgoznia, akkor mondjuk mi mást tehetne?

Az anyuka már esetleg terhes a 3. gyerekkel? Nem lehet, hogy a terhessége miatt nem tud annyit foglalkozni a 2 nagyobbal (rosszullétek, esetleg veszélyeztetett terhes, stb. nem emelegetheti őket)?


A nagyszülők még remélhetőleg jó pár évig fognak jó egészségben élni, ahogy telnek az évek, a gyerekek is már nagyobbak és önállóbak lesznek.

2012. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Huu lanyok en most kicsit irigy vagyok. Az en ksifiam 30 honapos es meg egy napot sem volt tavol tollem mert sajnos ferjem szulei meghalltak nagyon fiatalon es az en szuleim meg tobb ezer kilometerre laknak. :( Pedig mar olyan jo lenne legalabb 1 nap, csak 1 nap amikor lazulhatnek. Szerintem az elso par oraban csak ulnek es neznek ki a fejembol es megprobalnam osszeszedni a gondolataimat amik a 30 honap alatt szanaszet havernek valahol. :) Bocsi, hogy nem tudok valaszolni csak muszaly volt kirnom magambol. 5-dik valaszado, jaj de jo neked!!! :)
2012. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon en sem ertem.De a kornyezetemben tobb ilyen nagyszulo is van akinel nagyon nagyon sokat ott vannak az unokak ugy h az anyuka otthon van a gyerekkel.Es latom am h persze orulnek az unokaknak de nagyon fardtak is am egyben.Sztem nem helyes ilyen dzinten kihasznalni a nagyszuloket.Es igazat adok annak aki azt irta h aki igy akar 3.at vallalni azt reszben azert teszi mert tudja h van segitsrge.De meg mindig ugy gondolom h nem azert szulom a gxereket h ilyen szinten lepasszoljam.Persze normalis szinten mehet a nagyszulokhoz.Nalunk is igy van kb 2-3 hetente ottalszik 2 ejszakat.

Persze ha valaki dolgozik az megint mad kerdes akkor felmerulhez a napu szinten valo vigyazas, de ez mar mas dolog.

2012. aug. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!