Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lehet olyan fogamzásgátl...

Miért lehet olyan fogamzásgátló tablettát vásárolni Magyarországon, ami külföldön már több nő halálát okozta?

Figyelt kérdés

2013. febr. 7. 07:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? A Diane-ra? Az eredetileg nem fogamzasgatlo, hanem bőrgyógyászati szer, max 3 hónapig lenne szabad használni.
2013. febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap nyilatkozott a Mokkában egy nőgyógyász ezzel kapcsolatban. Kifejtette, hogy mivel a külföldi halálesetek száma nem tömeges, így a gyógyszert nem vonták vissza, csak felülvizsgálják... :o( Ez alapján sok gyógyszert be lehetne tiltani (egy átlagos Aspirint is)... Kifejtette még azt is, hogy ez lehetett több tényező következménye is (mozgás hiánya, dohányzás, genetikai betegség stb), hogy a gyógyszer együttesen az előbbiekkel ilyen hatást ért el. Van egy olyan genetikai vizsgálat, ami trombózisra való genetikai hajlamot kimutat, de ez önköltséges, és nem is minden orvos ajánlja, mert a hivatalos protokoll szerint még kivizsgálniuk sem kell, mielőtt felírják a fogamzásgátlót... :o((((

Én úgy gondolom, hogy minél kevesebb gyógyszerrel mérgezed magad, annál jobb... :o))))

2013. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 1-es. Ezt a gyógyszert ano az én nőgyógyászom is akarta adni nekem én pedig elolvasva a betegtájékoztatót visszamentem hozzá, hogy nem vagyok hajlandó szedni. Barátnőm is fogamzásgátlónak szedte, Ő nem hallgatott rám, 3 hétig feküdt kórházban vérhigítót kellett kapnia!


Kérdező elárulom neked más fogamzásgátlótól is haltak már meg, csak nem publikus. Amikor a barátnőm az ominózus kórházban feküdt szóban okolták a Diane 35-öt, leírni zárójelentésre, papírra senki nem volt hajlandó! Távolabbi ismerősöm 44 évesen halt meg felmerült a fogamzásgátló gyanuja gondolom sejted, hogy onnan sincs papír!

Én mindenkit megpróbálok lebeszélni ne szedjen (főleg hosszú távon ne gyógyszert, mert senkit nem fog vigasztalni, ha 1000-ből 10 nőnek lesz baja, esetleg belehal, ha az épp Te vagy!

2013. febr. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt szedtem, arra amire írják, hormonzavar kezelésére kb. egy évig. De most ezt olvasva olyan jó, hogy túl vagyok már rajta és a fogamzásgátlásnál később is olyan módszert választottam ami nem hormonális. Nem attól félek természetesen, hogy belehalnék, csak valahogy egészségügyileg nem tartom valami jónak. Eddig nem tudtam megmondani, hogy miért nem szimpatikus, de ez alátámasztja az ellenérzésem ezzel kapcsolatban.


Nem tudok a konkrét esetre válaszolni, de egy csomó minden rá van írva, hogy mikor nem szabad szedni. X éves (40? talán) kor felett, trombózishajlam esetén, ha migrénes fejfájása szokott lenni (ez kb. a nők felére igaz, nem?) Meg még egy csomó minden, már nem emlékszem pontosan. AZ orvosok mégis felírják sokszor, anélkül, hogy bármilyen vizsgálatot végeznének előtte (pl. vérvétel: nekem nem volt...)

2013. febr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

A haláleset a legdurvább, de sajnos mindenki hallgat a többi borzasztó egészségkárosító hatásról, amit a hormonális fogamzásgátlók okoznak.

A rohadt gyógyszergyártó cégek meg szakadtra keresik magukat a forgalmazásukkal.

Ilyen világban élünk... :o((

Pedig félig-meddig már az is bizonyított tény, hogy a ma egyre szaporodó "meddő nők problémája" a fogamzásgátlókra vezethető vissza. (Nem csak erre, de erre is!) Ennek ellenére az orvosok csak írják és írják fel a tablettát, sokszor olyan tizenéveseknek is. :o(((


Soha életemben nem szedtem be semmi ilyesmit, nem is fogok, a biológus férjem azt mondja, hogy inkább az óvszer, mert jobban szeret engem annál, mint hogy bármi ilyesmit beszedjek...

2013. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

bocs, az "olyant" nem akartam beleírni*

5ös

2013. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
44 éves nő? 35 felett nem is szabadna fog.gátlót szedni egyáltalán senkinek se...
2013. febr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Nézd 5. , biztosan ismered a mondást, hogy egy nő két dologra képes bármi áron: hogy legyen, vagy ne legyen gyereke. Mindenki tisztában van azzal, hogy a hormonok nincsenek jó hatással a szervezetre, de ha nem akar valaki gyereket, akkor a fogamzasgatlo tabletta egy megfelelő módszer. Ma mar vannak alacsony hormontartalmuak is.
2013. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Gondoltam, hogy nem fog tetszeni a válaszom. :o)

Esetleg amikor az orvos írja fel a gyógyszert, és kételyeitek vannak kérdezzétek meg: "Doktor Úr, a feleségével is beszedetné ezt a gyógyszert?"

5ös

2013. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
tablettán kívül egy csomó megfelelő módszer van. én pl. az óvszert is nagyon megbízhatónak tartom, bár sokan félnek tőle a rémtörténetek miatt. De akkor azt is ki lehet egészíteni pl. hőmérőzéssel,(vagy helyi fogamzásgátlóval) úgy azért már nagyon sok véletlennek kell egybeesni, ha még úgy is teherbe esik valaki. Ha akar keresni valaki más megoldást és ezzel tenni az egészsége érdekében, akkor fog találni, ha nem, akkor nem. Én elismerem, hogy a tablettát szedni nagyon "kényelmes", mondjuk az óvszer használathoz képest, de a családomban egy csomó agyvérzés fordult elő. Nekem ennyit nem ér meg a kényelem. Szerencsére az én férjem is partner ebben
2013. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!