Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit várnátok el egy FÉRFI...

Mit várnátok el egy FÉRFI babisyttertől? Mikor alkalmaznátok ffi. -t? Elvonatkoztatva az anyagi lehetőségektől.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy ilyen munkát válalnék, mert imádom a gyerekeket és nagyon jól kijövök velük. A magánéletemből adódóan némi tapasztalatom is van a babákkal és a nagyobbakal is (10 évesig). Pl.: pelenkázás, etetés, játékok, stb.
2009. szept. 5. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát pl. mivel én egyedülállóként nevelem a fiam, így én, ha szükség lenne rá, és megengedhetném magam, mindenképpen próbálnék férfi babysittert keresni. Elvárásaim ugyan azok lennének, mint egy nőtől, vigyázzon a gyerekre, szórakoztassa, ne hagyja hülyeséget csinálni, tartassa be a napirendet, szóval kb. azokat, amiket én is csinálok a gyerekkel. Játszon vele, ismerjen jó játékokat, meséljen neki, ilyesmik.
2009. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászoló!

Köszönöm a választ.

Szükségesnek tartod a babysitter tanfolyam meglétét, vagy elég ha látod, hogy értek a gyerekekhez és "jól bánok" velük?

2009. szept. 5. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:
A papír nekem nem igazán fontos (bár örülnék, ha lenne), viszont a mai világban azért valami ajánlást biztos kérnék, akár előző helyekről pár telefonszámot, vagy ilyesmit, ha nem is hivatalos ajánlólevelet. Vagy eleve ismerős ajánlása alapján keresgélnék.
2009. szept. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ez is egy ördögi kör? Ha még nem dolgoztam gyerekekkel,"csak" a 3 saját és egy barátnőm 4 gyermekével van konkrét tapasztalatom, akkor honnan tudnék ajánlást ill. referenciát mutatni? A tanfolyam elég referencia lenne önmagában? Vagy az exemtől kérjek referenciát?:-)) Mit tehetnék?
2009. szept. 5. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:

A tanfolyam sztem nem "bizonyíték"

Fodrásznak is tanulhat az illető és mégse tud hajat vágni...pl.



-amugy a barátnődet is megkérdezném....ha 4 gyerekére vigyáztál már.


Sajna nemrégiben voltak hírek ffi.bébisziterről,sajna rossz hírek,így az emberek félnének kicsit,féltenék a gyerekeiket,erre készülj fel.

2009. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1-2. válaszoló vagyok. Hát sajnos mai világban ez így van, voltam már én is álláskereső, mindenhova tapasztalt munkaerőt kerestek, de hát ugye honnan legyen az embernek tapasztalata, ha sehova nem veszik fel? Ez sajnos ugyan ilyen. És hát ha gyerekről van szó, akkor az ember még sokkal óvatosabb.
2009. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Több anyuka is mondta már nekem "kifogásként" az érdeklődésemre, hogy a férfiakban nem bízna meg épp a hírekben hallható esetek miatt. Azt mindenki elfelejti, hogy a férfi és a női babysitterek arányát tekintve a nők sokkal többször bántalmazzák a rájuk bízott gyermekeket? Legfeljebb a média nem annyira hangos ezektől... , de azért lehet róluk hallani, olvasni.

Persze mint szülő, megértem mindenki aggodalmát és gyanakvását, de én a magam részéről ugyanolyan bizalmatlan lennék egy nővel mint egy férfival szemben ha nem ismerném. Egyébbként a babysitter képzés során ovónő, stb. és pszichológus igyekszik kiszűrni a nem odavaló egyéneket. -legalábbis a jobb helyeken. Tehát valamit csak számít egy ilyen papír. Vagy nem?

2009. szept. 8. 00:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, igazad van, én nem is lennék gyanakvóbb egy férfivel mint egy nővel, nőtől ugyan úgy várnám, hogy legyen valami referenciája.
2009. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

21.10es vagyok:

Igen hallani női bébiszitterekről is akik nem ugy bántak a gyerekekkel ahogy kéne...

Amugy ha arra kerülne a sor nem mondanék nemet férfi szitternek,csak azért mert férfi.

2009. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!