Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek ílyenkor? Bővebben...

Mit tehetek ílyenkor? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy itt kérdezek,de szerintem itt van a legtöbb eladó, vevő.

A gondom a következő, vásároltam az egyik aukciós oldalról, de sajnos a csomagom nem érkezett meg. Kértem az eladótól a ragszámot, hogy utánna tudjak nézni, eddig ő készséges volt, el is küldött egyett(persze a feladáson kívül a postán más nyoma nincs). Most kértem tőle (mivel kifizettem az árút+postát), hogy küldje el a feladóvevény másolatát, hogy el tudjak indítani egy tudakozványt, de egyszerűen nem válaszolegy levelemre sem. Pedig még a feladóvevény fénymásolására+postaköltségre is utaltam neki át pénzt, hogy ne kerüljön neki semmibe. Mit tegyek? benne több ezer forintom! Utánna néztem a kártérítésenek és szerintem magának akarja azért nem reagál! Naponta hívtam a postát, hogy kérdezzék le nakam ragszám szerint, meg milliószor levelet írtam neki, már unom. Ti mit tennétek?


2009. szept. 6. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha létező a szám, azaz valóban feladta, akkor nem tehet róla. Én ilyennel még nem találkoztam, ami ajánlva volt, mind megérkezett, igy gyanakodnék, hogy nem is adta fel (ahogy te is). Az oldal szabályzataiban benne van, mit lehet tenni, ha "hamis" eladóval találkozol, van-e rá jogorvoslat. De már nem egyszer hallottam, hogy az utánvéttel elküldött árut meg az nem fizette ki, vette át, akinek elküldték, szóval sajnos max az illető értékeléseit nézheted, hogy mások megbizhatónak titulálták-e. És ha amúgy igen, akkor szerintem nincs mit tenni, max kap egy negativ értékelést tőled :( Én első körben mindenképp az internetes oldal üzemeltetőihez fordulnék, hogy mi erre a szabály, megnézném, és tőlük kérnék tanácsot. Sok sikert, remélem, sikerül!!
2009. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg az oldal erre vonatkozó tételeit és cselekedj a szerint. Ha akkora összegről van szó simán meg fenyegetheted egy feljelentéssel....

Mást nem igen tudsz csinálni, mert a neg értékeléssel te nem kapod vissza a pénzed.

2009. szept. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A levelet feladta az biztos.

Az oldalon azt írja, hogy fordulj a rendőrséghez, erre van valakinek energiája?

2009. szept. 6. 09:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban feladta, akkor ne haragudj, de tényleg nem az ő problémája. A küldemény száma meg ha jól értettem, megvan neked, mert azt már megadta, nem az ő dolga ezután rohangálni. Első voltam.
2009. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mit vettél és mennyiért? mert ha pár száz forint akkor a teszvesz nem törődik vele. én így tapasztaltam...viszont ha nagyobb összeg én nem hagynám annyiban..dehát rendőrség..sejtem hogy nincs kedved a macerához. én ruhákkal jártam így, kifizettem és nem jött, bosszankodtam, de nem volt csak párszáz ft így hagytam a francba..sajnállak, hogy te is egy ilyen szemét "áldozata"l ettél!
2009. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Irt vissz az eladó, hogy feladta a feladóvevény másolatát, igaz küldtem még két e-mailt neki.

Új cipőket vettem, több ezer forintom van benne, úgyhogy nem hagyom annyiban, pár száz forinttal nem törődnék. Hát most nagyon ráfutottam. A ragszám hiába van meg, a feladóvevény másolata kell a tudakozvány elindításához.

Néztem az értékeléseit, több száz pozitív, szóval nem hiszem, hogy átverne valakit is. Mostmár elkönyveltem magamban, hogy én nem tartozom a mázlisták közé.

Köszönöm a válaszokat! Rendesek vagytok.

2009. szept. 6. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!