Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsiből ahogy hazajöttünk...

Bölcsiből ahogy hazajöttünk és levettem a pulcsiját a kislányomról, észrevettem, hogy egy hatalmas harapásnyom van a csuklóján. Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Egyértelmű, hogy szólok reggel a gondozó nőnek , hogy a harci pulyka megint bántotta a lányomat, na de mit érek vele? Valakinek tapasztalat ilyen téren?
2010. máj. 26. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
inkább annak a gyereknek az anyjával kéne elbeszélgess,hogy nevelje meg
2010. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Lehet a gondozónő sem vette észre, kitudja, ha igen és nem szólt neked, szidd le.


És beszélj harci pulyka mamával,hogy adjon pár sallert a kölykének, mert nem normális. Nekem a szemembe belevert egy kiscsaj oviban, de olyan szinten,hogy bandzsítottam 2 napig.Már a kórházba vittek,mert semmi nem használt.

2010. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nos...hogy is mondjam....a kiscsaj vérében van a dolog....kisebbségi körbe tartozik.
2010. máj. 26. 17:43
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát az a baj hogy ezek a kis emberek mindent a szüleiktől "lesnek el". Ha a kicsi ilyen, gondolom milyen lehet az anyja.

Azért próbálj meg beszélni az anyjával, meg a gondozóval is hogy jobban figyeljen arra a gyerekre, hiszen ő azért van ott hogy senkinek semmi baja ne essen.

Én még a saját gyermekemmel is beszélnék hogy ha mást nem is tud tenni akkor legalább szóljon a gondozónak ha bántotta az a másik.

2010. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Távol álljon tőlem, hogy védelembe vegyem azt, aki másokat bánt, viszont: azzal nem sokat lehet elérni, ha egy bölcsis gyerek szüleit felszólítod arra, hogy neveljék meg a gyereket. Amikor bölcsiben van, akkor nincs ott az anyja, hogy rászóljon, megakadályozza, stb. Ilyenkor a gondozónő felelőssége, hogy kezelje az ilyen helyzeteket. Egy 1-2-3 éves gyerekre hiába szólnak rá ezért otthon, addigra rég el is felejti, hogy miért szidják le.

Tisztában vagyok vele, hogy vannak problémás gyerekek, de az ilyen helyzeteket a bölcsi és a szülők EGYÜTT tudják csak megoldani, annak tényleg nincs értelme, ha otthon ezért megbüntetik, mert egy ennyi idős gyerek nem fogja összekapcsolni az otthon kapott büntetést azzal, hogy a bölcsiben megharapott valakit.

Múltkor az én fiamat is megharapták a bölcsiben, és bár nem mondták meg, hogy melyik volt a harapós gyerek (elvileg nem szabad megmondani), többször nem fordult elő, mert a gondozónők az eset óta figyelik azt, amelyik harap, hogy többet ne fordulhasson elő. Hozzáteszem, az én fiam sem egy matyóhímzés, ő néha lökdösődni szokott, amikor van rá módja. De ezt én a távolból szintén nem tudom kezelni, hiszen nem vagyok ott. Itthon nem csinálja, hiszen nincs is kivel csinálnia. Tudok a problémával, és meg is beszéltem a gondozónőkkel, hogy ilyenkor minden esetben büntessék meg, de azt ők is megmondták, hogy hiába küldöm itthon a sarokba délután azért, mert délelőtt valakit fellökött, nem fogja a két eseményt összefüggésbe hozni. Az ilyen dolgoknak azonnal kell, hogy legyen következménye.

2010. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem ritka a bolcsis gyerekek kozott. A kisfiamat is sokszor haraptak mar meg jatek kozben a tarsai (az en fiam sem angyal, de o inkabb elloki a masikat, ha nem tetszik neki valami, nem harapos). Szoval nekem azt mondtak a bolcsis nenik, hogy nem mindig tudjak megakadalyozni ezeket az incidenseket, mert nagyon gyorsan tortenik az egesz, a jatek heveben, vagy ha hirtelen felmegy a gyerekben a pumpa(pl: elveszik tole a jatekot, amivel o akart jatszani) es a frusztraciojat nem tudja mashogy levezetni. Ez kb. 2-3 eves korig elegge jellemzo erre a korosztalyra. Szoval ilyenkor elmagyarazzak a gyereknek, hogy harapni nem szabad, es bocsanatot kell kernie attol, akit megharapott, de igazabol mashogy nem nagyon lehet ez ellen tenni. Majd kinovik a gyerekek, ahogy a szokincsuk is fejlodik es mar meg tudjak mondani a pajtasaiknak, ha nem tetszik nekik valami.
2010. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2 éves kisfiam arcát harapta meg egy gyerek mert ő elvette a játékát. A gondozók nem mondták meg hogy ki volt az de nem is ez a lényeg.
2010. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Aki leszidna az ovonenit.

Sajnos a legnagyobb odafigyeles mellett is megtortenik az ilyesmi. En is ovoneni vagyok 1,5-2 eves gyerekekre vigyazok. Es amig a szoba egyi oldalaban alltam a kicsik egy csoportjaval, addig egy kislany (nalunk o a 'pulyka') beleverte egy kisfiu fejet a falba. En nem uthetek ra, pedig legszivesebben megtennem, semmi nem hasznal, sarokba allitom, kijon mar pufoli a tobbit. Az anyja a legrendesebb no a vilagon, elso gyerek, kinyaljak a segget, nem tudom, mit kene tenni. Mas nem fel napokat a sarokban fog ulni:( Sajnalom a kisgyereked, usson vissza :) Vedje meg magat! Nevteleul, koztunk marad, en sosem buntetem meg azokat, akik tudom, hogy azert utottek, mert kaptak elotte. Remelem, ezert senki nem fog megkovezni.

2010. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!