Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a gyerekeik között...

Baranka kérdése:

Akinek a gyerekeik között kicsi a kor különbség válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
Hogy viselte a nagyobbik míg bent voltatok a kórházban? Milyen volt az első időszak otthon? A párotok vett ki szabadságot a munkahelyéről? Mennyit segített, segít a kicsik körüli teendőkben? Volt esetleg más milyen segítségetek is az apukán kivül? Milyen hamar rázódtatok bele a dolgokba?Megbántátok, hogy ilyen kis korkülönbség van a két gyerek között? Mennyire volt féltékeny a nagy? Kapott valami ajándékot a kicsitől mikor haza vittétek a kórházból?
2013. febr. 17. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:

2,5 év kicsi korkülönbség? Egész jól bírta a nagyobb, h nem voltam itthon. Szerencsém volt, mert a férjem akkoriban itthonról dolgozott, de eredetileg úgy volt, h az 5 nap apaszabit+ még 5 napot kivesz szabadságnak. Férjem fürdette a kicsit meg rázta a fenekét néha, de leginkább a nagyobbat fárasztotta, az volt a legnagyobb segítség. Anyukám főzött ránk, vigyáztak a nagyra, ha az apjának dolga volt. Ez így ment 6 hétig, arany életem volt. Nem, nem bántam meg a korkülönbséget, jó ez így :)

Persze, a féltékenység előbb-utóbb előjön. Volt nem érdekel korszak, borzasztó kíváncsi vagyok korszak, mindent csinálni akarok én is korszak, üvöltés, hogy nem ő nem jön, mindenféle. Majd vége lesz, most már jobb, lassan 1 év múlva.

Igen, kapott ajándékot a nagyobb.

2013. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen szerintem az :-)!Köszönöm a válaszod!
2013. febr. 17. 10:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt egy hasonló kérdésre válazsoltam:

Szia, nekem pontosan 12 hónap és 5 nap van a két babám között :) 24 éves vagyok és külföldön élünk szóval nulla segítség. Persze nagyon féltem tőle h mi lesz, emg h nekünk annyi, midnenki mesélte h 1. az nagyon durva, ki fogok készülni vagy 2. azért jó h együtt nőnek fel. Első hónap: Nyilván katasztrófa :D A nagy mindig átaludta az éjszakát de iszonyú háklis volt ha felébresztik. Vagyis ha felkelt a pici felkelt a nagy is és totál begurult vagy 1 órán át sikoltozott :D erről pár hét alatt leszokott, utána ha a pici kelt ő csak sóhajtott és vissza aludt. Hozzá kell tennem hogy itt még külön szobában voltak. Szerencsénk volt mert a kicsi is jó alvónak bizonyult, felvette hamar a család ritmusát, 2 és fél hós korára elértük azt h átaludta az éjszakákat és akkor be is zsuppoltam a "gyerek szobába". Férjem nem örült mert így volt 1 hét amíg nehezebbek voltak az éjszakák de én szerettem volna ha minél hamarabb megszokják egymást:). Innentől kezdve nem mondanám h bármiben is nehezebb lenne mint 1-el...Nagyoban függ a 2. baba temperamentumától, nálunk a kicsi nagyon jól elvan a játszószőnyegen, nézelődik, nézi a tesóját ahogy tesz vesz, engem, ha sírdogál beviszem a kiságyába és alszik is. A nagy meg most már 18 hós és sokat játszik firkálgat épít szerel egyedül szóval elég laza. Minden nap főzök, takarítok mégis van időm tanulni és amint látjátok netezni is :D. És velük is játszok persze sokat. Msot míg írok a nagy épp a pici fejét simogatja...Nagyon aranyosak, nagyon örülök h így alakult. Féltem az elején h a nagy majd átgázol a picin, meg ilyesmik de nagyon hamar megértette h vigyázni kell rá. Féltékenység nyilván nem volt, fel sem fogta h mi van mikor hazahoztuk. Nem is érdekelte, nem is foglalkozott vele, msotanában kezd. Mosolyognak egymásra, stb. Itt egy videó (bár tudom h ez az oldal arctalan de engem nem zavar) itt a pici 3 hónapos volt a nagy 15: http://www.youtube.com/watch?v=LZuggKsYb74 Akinek van még kérdése nyugdtan írhat nekem privátban.

2013. febr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja és én nagyon aggódtam h mi lesz vele amíg kórházban vagyok emrt addig egy napot sem voltunk külön...Hát hogy is mondjam tolj rá :D kicsit bántott is :)
2013. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon cuki ez a videó. Szerencsétek van, hogy nem bántja a kicsit. Én ettől félek a legjobban. Nálunk 21 hónap lesz a különbség. Férjem csak annyit lesz itthon, hogy a kiírt előtt 1 hétig meg utána az 5 nap szabi. Remélem nem lesz problémás a kicsi. Anyukám messze lakik, meg aktív dolgozó, szóval nem sokat tud majd segíteni. Ajándékot mi is tervezünk adni a nagynak. Még a kórházban meg fogja kapni amikor bejönnek hozzánk.
2013. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem 21 hónaposan már azért picit féltékeny lesz, de így még könynebben kezelhető, meg hamarabb megszokja mint ha nagyobb lenne. (Én babám ugye még fel se fogta) A második babák meg érezni szokták h rájuk nincs annyi energia, emg idő és többnyire jófejek :).
2013. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!