Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Tudnátok segíteni...

Anyukák! Tudnátok segíteni egészségpénztárral kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Holnapig kell eldöntenünk, hogy mi legyen a cafeteriában, és arra gondoltam, hogy ez talán jó döntés lenne.

Havonta 3600ft körül menne rá (ha jól tudom van egy minimum amit be kell fizetni minden hónapban)

Mindegyikkel tudok dm-ben vásárolni?

Meg úgy minden érdekelne ezzel kapcsolatban!


2013. febr. 25. 10:40
 1/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
dm-ben tudtommal nem lehet, csak orvosi vizsgáltokon ill. gyógyszertárban de ott sem mindenre pl. popsitörlő kendőre nem jó.
2013. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krisztivan ***** válasza:
Ha a babával kapcsolatos a vásárlás(pelenka,krém,törlő,fürdető)akkor kérsz számlát a vásárlásról,beküldöd levélben ajánlottan és kb.2 hét és visszautalják a megadott számlaszámra a pénzt.Gyógyszertárban pedig érdemes előre szólni,hogy egészségpénztár mert nem minden mehet rá:-))
2013. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Disi ***** válasza:
Magát az egészségpénztári kártyát szerintem nem húzzák le. Én ott szoktam venni pelust és popsitörlőt, a Müllerben pedig tápszert vettem. Kérek róla Áfás számlát, beküldöm a pénztárnak és visszautalják számlára a pénzt. Az egészségpénztári kártyával patikákban tudsz fizetni, ott általában meg tudják mondani hogy mi finanszírozható termék és mi nem. Nálunk volt olyan hogy nem tudták, lehúzták a kártyámról, aztán az egészségpénztár küldött róla egy levelet. Ilyenkor ez külön adóköteles jövedelemnek minősül, tehát vagy befizeted az egészségpénztárnak az adót vagy egyszerűbb ha visszautalod akifizetett termék teljes árát az egészségpénztári számlára és akkor nem kell adót fizetni utána, majd elköltöd másra. Amúgy a Tescoban is lehet az egészségpénztárnak számlát kérni, azt is elfogadják. Ez attól függ, hogy az egészségpénztár az adott szolgáltatóval (üzlettel, fogorvossal, stb szerződésben áll-e). Melyik egészségpénztárhoz lépnétek be? Ez szerintem amúgy tök jó dolog, mert nem csak a gyerkőcre tudod elkölteni, hanem ha ti lebetegedtek akkor magatoknak is tudtok belőle gyógyszert venni. Ami még fontos szerintem hogy jelöljétek meg az összes családtagot kedvezményezettnek (tehát tag pl. az apuka, akkor anyukát és a gyerkőcöt kedvezményezettnek), mert így az ő nevükre szóló számlákat is el lehet számolni (pl. szemüveg kell valakinek). Ami még fontos hogy általában van egy egyszeri belépési díj (nagyjából 2e ft), ezt az első befizetésből levonják) és utána sem a teljes összeget tudod felhasználni ami rajta van, hanem pár %-ot levonnak működési költségre.
2013. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hová lépnénk be, mert nagyon nem ismerem a dolgokat. Én pl szemüveges vagyok és 2 év múlva, ha visszamegyek dolgozni, tuti kell újat csináltatnom.

Na de most van egy kártya amin gyűlik a pénz. A patikában ezt lehúzzák és lejön róla, ez egyértelmű. Na de, ha áfás számlára vásárolok akkor mi van? Én veszek mondjuk pelust 5.000-ért a saját pénzemből, beküldöm nekik erről a számlát, ők meg ráteszik ezt a pénzt az ep kártyára? Azaz ilyenkor gyűlik rajta?

2013. febr. 25. 14:22
 5/6 krisztivan ***** válasza:
Nem az EP.kártyára teszik ,hanem arról veszik le és küldik neked a pénzt.Szóval:veszel pelust 5000.-ért saját pénzből.Számlát kérsz róla és beküldöd az EP.nek. Ők leveszik az Ep kártyádról a pénzt és elküldik neked a saját bankszámládra.Így kicsi késéssel de az Ep.kártyával fizettél.
2013. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ó már értem! Köszönöm!
2013. febr. 26. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!