Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt találtuk ki, hogy az...

Azt találtuk ki, hogy az egyszeri anyasági támogatás lenne a kezdő összege a megtakarítási számlának, amit a babánknak nyitnánk. Szerintetek milyen számlát nyissunk?

Figyelt kérdés

Nem akarok túl sok pénzt betenni havonta,csak sok kicsi sokra megy alapon,mert lakásra/házra gyűjtünk. Valamikor csak egy ezrest utalnék rá,néha meg 10-20 ezret is,ahogy alakul.

Ha lesz majd tesó szerintetek sem kellene neki külön számla,hanem gyűlhet nekik egyben? Vagy mit gondoltok?

Köszi a segítséget!


2013. febr. 26. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nézzetek szét, és vmilyen takarékszámlát nyissatok-én az otp-s et ismerem-ott dolgozom. Itt látra szólóan folyamatosan kamatozik a pénz, nincs külön feltétel, hogy pl havi X összeget kelljen betenni, bármikor tehettek be rá, vagy utalhatsz rá, nincs az összeg se meghatározva. Illetve, ha szükség van pénzre bármikor hozzáfértek- ha vmi nemvárt esemény történik-


Azt pedig ti döntitek el, hogyha lesz tesó külön legyen neki is, vagy egyben gyűjtitek továbbra is:)

2013. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a postán nyitottam takarékbetétkönyvet, 10 ezer forint az alap, annyi a minimum, amivel meg kell nyitni.

Annyit fizetsz be havonta, amennyit akarsz. Mi úgy csináljuk, hogy pl. amit a locsolkodásért "összeszed", vagy név- születésnapra kap pénzt, azt betesszük, plusz van egy malacperselye, amibe időnként a pénztárcából az aprót beledobáljuk (50-100-200Ft-okat), így abból havonta olyan 5-10 ezer között szokott összejönni.

Ki is lehet venni, amennyit akarsz, ha valami miatt sürgősen pénz kell.

2013. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy ez is OTP-s, csak a postán lehet megnyitni.

Tesónak nem nyitnék külön, vagyis nálunk még nincs tervben tesó, de nem hiszem, hogy neki külön csinálnánk majd.

2013. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok (OTP), ez nem konkrét betétkönyv, mint a második-ez takarékszámla-van az a betétkönyv forma is csak az kevesebb kamatot ad- tehát a számlás verzió jobban megéri.
2013. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!