Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egyik nagyon jó ismerősöm...

Alexandra32 kérdése:

Az egyik nagyon jó ismerősöm örökbe szeretne fogadni egy gyermeket, de már 4 éve vár! Hogyan segíthetnék neki, hogy tudjon hamar babához jutni?

Figyelt kérdés
Màr régóta szeretnének babàt, de ő màr 45 éves! Sajnos nem jött össze természetes úton;( elszomorít,hogy egy rendes ember miért nem tud gyorsan kisbabàt kapni amikor ez az egyetlen vàgya! Alapítvànyba nem regisztràlt, mert amikor elment kerek perec kijelentettèk, hogy mennyi pénz! Ez felhàborító, hogy mindenhol kereskednek pedig amit ő adna az felbecsűlhetetlen és az a SZERETET !!! Pedig minden papírja megvan, de az orszàgos listàn eléggé hàtúl szerepel......

#Örökbefogadàs #örökbeadàs #szerető szülő
2013. febr. 26. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

ha rábólint egy roma babára, akkor már pár hét után annak a lista elejére kerülhet.

tényleg szomorú, hogy ilyen az élet, de te mint kívülálló, nem igen tudsz segíteni

2013. febr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos 3 évet várt az első hívásra ami tényleg roma baba volt de szellemileg sérűlt is :( Ne haragudj, de megértem, hogy nem fogadta el .... Én szeretnék neki segíteni , de olyan nehéz ;(( és mint tudjuk ha elutasítja igen csak a lista végére kerűl megint ! Sajnos tudom , hogy nem könnyű és ha megtehetném mindenkinek és minden apró kicsi babának segítenék , hogy egy szerető otthonban nőljön fel ! - és az alapítványok még meg is nehezítik ezt a folyamatot.... Rengetek baba van ami sajnos nem egyből kerűl szerető családhoz :(
2013. febr. 26. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
szia! adj neki rá pár millát és kap egyből... sajnos ez igy működik... szinte gyerekkereskedelem....
2013. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen erre sajnos én is rá jöttem ;( és ez borzasztó !!!!
2013. febr. 27. 11:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem látod teljesen tisztán a helyzetet szerintem. Nem arról van szó, hogy „halmokban állnak” a csecsemők, akiket nem adnak oda a kedves-rendes örökbefogadásra váróknak. Igen kevés az örökbeadható csecsemő, és sok a várakozó, és a gyermekvédelmi szakemberek minden egyes esetben a gyerek érdekeit tartják szem előtt, és megpróbálják számára a lehető legjobb családot megtalálni a jelöltek közül. Ennek millió szempontja van, és nyilván nem egyszerű a döntés.

Ez van, ha az állami rendszerben várakozik az ember.


A „gyerekdíler” alapítványoknál viszont lehet közvetlenül intézni az örökbefogadást, pl. egy terhes nő felhívja őket, hogy nem akarja megtartani a gyerekét, és így hozzák össze az örökbefogadást – biztos ez a verzió az, amiért fizetni kell.


A barátaid keressék meg szerintem a Mózeskosár Egyesületet, nem adnak örökbe gyerekeket, viszont tanácsot igen, ingyen, és minden ott dolgozó (pszichológusok, orvosok) több évtizede a gyerekvédelemben (csecsemőotthonokban) dolgozó szakember, aki puszta elhivatottságból segítenek az örökbefogadóknak, örökbefogadottaknak, és a még előtte állóknak is. (Egyébként pl. Bp-en tartanak ők is előkészítő tanfolyamokat.) Biztos, hogy tudnak tanácsot adni nekik! Akár írjanak e-mailt Dr. Dénes Zsuzsának, a honlapon megtalálják a címét: [link]

2013. márc. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!