Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az óvónők megtéphetik a...

Az óvónők megtéphetik a gyereket? Ez nem minősül bántalmazásnak?

Figyelt kérdés

A párom már kétszer látta, hogy az egyik gyerek (fiú) haját tépik, úgy viszik be az óvónők a tornaterembe. (abba bele sem merek gondolni, hogy ott mi történik) Illetve csak az egyik óvónő csinálja ezt, de a többi meg látja. Lehet, hogy az én gyerekemet is bántják?

Én már 2 hónapja nem hordom oviba, mert veszélyeztetett terhes vagyok. De a párom meg miért találna ki ilyeneket.

Szabad ilyet csinálni?


2013. márc. 3. 15:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Engem is őszintén érdekelne hogy fordított esetben (azaz ha tudomást szereznél róla hogy így bántak a te gyerekeddel, ezt többen is végignézték mégsem tett ellene senki semmit) hogyan reagálnál?
2013. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
50%

20-as:

Ez most kicsit off, de szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a pedofilokat még véletlenül se keverd össze azokkal, akik erőszakosak a gyerekekkel.

A pedofília az tök más. A társadalom ezt teljesen félreértelmezi. Ők soha nem lennének képesek ártani egy gyereknek, legalábbis szántszándékkal nem. Egyfajta rajongást, szerelmet éreznek a kicsik iránt.

Ezt onnan tudom, hogy a munkám során... hát szóval kerülök kapcsolatba pedofilokkal is, és ők is sokat beszélnek az ilyen jellegű problémáikról.

Velük ellentétben, akik bántják gyerekeket, ők ezt az esetek többségében azért teszik, mert személyiségzavaruk van, és így élik ki a hatalmi, uralkodási vágyukat, meg az agressziójukat. De ennek nincs semmi köze a pedofíliához.

Ezt csak azért írtam le, hogy némileg tisztábban lásd a dolgokat. :)

2013. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mi a különbség közöttük, ezért írtam hogy a pedofilokat ÉS azokat akik bántalmazzák a gyerekeket! :)
2013. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Na ja, csak úgy éreztem abból a mondatból, hogy te jogosnak gondolod, hogy a pedofilokat is kínozzák. Pedig nem az.
2013. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szigorúan nézzük, akkor az óvónő elkövetett egy bűncselekményt, amit foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetésnek hívunk, ez a minimum, de körülményektől függően lehet súlyosabb bűncselekmény is. A törvény letöltendő szabadságvesztéssel sújtja és mivel feltételezhető, hogy nem véletlenül tépte meg a gyereket, hanem szándékosan, így akár 3 évet is kaphat!

És mivel a fent említett törvényi paragrafus élet ellenes bűncselekmény, ezért a férjed és az összes többi ember aki látta maximálisan kimerítette a segítségnyújtás elmulasztását, amit a törvény 2 évig terjedő szabáságvesztéssel büntet!


Gyermekvédelemben dolgoztam, és ne haragudj de mélységesen elítélem az ilyen és ehhez hasonló esetekben az emberi közönyt!!!!!!

Szerinted az a megtépett kisfiú mégis mit érzett mikor az óvónő hajánál fogva rángatta be a tornaterembe??? A Te gyereked mit érzett volna?? És mit gondolsz ugyan mit tud véteni egy óvódás gyerek az óvónő ellen, hogy kiérdemeljen egy jó alapos hajtépést! Mert szerintem semmit!! És mit szólnál, ha a gyerekedről évek múltán derülne ki, hogy az óvónője rendszeresen megtépte (bántalmazta) és emiatt maradandó lelki sérülései lennének! Tovább megyek és mit szólnál, ha ezt a szülők egy része tudta volna csak hát úgy ahogy a férjed és a többi szülő szemet huny felette valamilyen, számomra érthetetlen okból.


Ha nem is megy oda az óvónőhöz, valamiért, mert fél, vagy mit tudom én alamuszi, bármi, legalább a vezető óvónőt megkérdezhette volna, hogy ez mindennapos és elfogadott dolog az oviban??


És had kérdezzek még valamit/ Ha felmerült benned hogy lehet, hogy a TE gyerekedet is bántják, vajon azóta próbáltad kideríteni??? És nyugodt szívvel engeded oviba azóta???


Nem értem még most sem sok év távlatából és azt hiszem soha nem is fogom, hogy meddig képes egy ember a közönyre, mégis minek kell történnie ahhoz, hogy ne dugja a fejét a homokba, ne forduljon el, segítsen egy abszolút kiszolgáltatott helyzetben levő kisgyermeknek vagy ne adj isten embertárának!


Üdv


egy rendőr anyuka!!

2013. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
43%
Erről egy érdekes kérdés jutott az eszembe.Mit tehet az az óvónő akinek a vegyes csoportjába bekerül egy kisfiú,aki képtelen a közösségben létezni,bántja a többi gyereket,megrugdossa,fejbe vágja leköpdösi az óvónőt?Mert a mi óvodánkba jár ez a kisfiú,és komolyan mondom kezelhetetlen.Sajnos mást nem tudnak vele tenni,csak elkülöníteni a dührohamok idejére.Ami ellen borzasztó módon tiltakozik,az egész úgy tűnhet mintha az óvónő lenne agresszív,pedig a kisfiú az.Egy szituációból nehéz látni az egészet.Természetesen az óvónő nem bánthatja a gyerekeket,ez nem is helyes.Viszont némelyik szülőnek nem ártana orvos,mert az általam leírt kisfiú az óvónéni szerint neveletlen,így szeretne a középpontban lenni,hogy figyeljenek rá.Mert otthon valószinű elhanyagolják.A szülei nem tesznek semmit amikor az óvónő panaszkodik a gyerekre.Mert az egész nap nem eszik,bántja a kicsiket,lesből támad rájuk.A foglalkozásokon nem vesz részt,zavarja azt.Rossz példát mutat a többinek,ha le akarják ültetni,vagy rászólnak azonnal támad.Pedig szépen szólnak hozzá,de aztán nem lehet kommunikálni vele.A karjánál fogva rángatja ki az óvónéni,mert az a tapasztalat hogy ha egyedül van lehiggad gyorsan.Muszáj oviba járnia mert suliba menne.A nevtan szerint iskolaérett.Mi éppen most szokunk be az oviba és ezeket szülőként láttam.De az óvónéni amúgy egy tündér,nem bántja a gyerekeket.Nem lehet hogy egy hasonló eset zajlott nálatok is?Mert az általam leírt esetet ha kívülálló látja hát nem a tündéri óvónéni jutna eszébe.De én sajnálom ezt az óvónénit,mert kék foltok,harapásnyomok díszítik szegényt.Én remélem hogy nem egy agresszív óvónénitek van,és nem bántja a gyerekeket.Beszélni kellene vele erről,hogy mi is volt ez.Én biztosan megkérdezném.
2013. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
92%
22-es kìvàncsi vagyok, hogy ìgy ìrnàl-e a pedofìlokròl akkor is ha a te gyerekedbe lenne "szerelmes" vagy "rajongana èrte" egy pedofìl
2013. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről eszembe jutott egy másik, ahol néhány kissé szigorúbb anyuka, na és pár pedagógus-mintapéldány arról cserélt eszmét, hogy egy jó óvónő bizony odacsap a gyereknek, ha az nem fogad szót. Amikor hangot adtam a felháborodásomnak, elég hosszú vita lett belőle, alpári megjegyzéseket kaptam na és persze lepontozást (ott is "szereztem" a 64%-ot). Érdekes, hogy ilyen rövid idő alatt ekkorát változott a szemlélet... Na mindegy.

Nem akarom védeni a kérdezőt, a gyerekbántalmazó óvónőt meg főleg nem, de ahogy ismerem a férjemet, szerintem ő sem nagyon csinált volna semmit, nem azért, mert helyesli a dolgot, csak ő néha ilyen kis "szerencsétlen", extrém helyzetekben lefagy, és nem tudja mit tegyen. De biztosan elmondta volna nekem, nekem meg az lett volna az első dolgom, hogy értesítem a bántalmazott gyerek anyját. Tényleg nem szabad elnézni, eltűrni az ilyesmit. Pont azért fordul elő ilyesmi olyan gyakran, mert a szülők hagyják! Sőt, egyesek még örülnek is neki, hogy "megnevelik" a gyereket az intézményben, így otthon már nem kell foglalkozni vele :(

2013. márc. 4. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a kislányomat és azt mondja, őt is megtépte a Vali néni.
2013. márc. 4. 17:48
 30/33 anonim ***** válasza:

Akkor ha van vér a pucádban odamész ehhez a "Vali néni"-hez, és te is jó alaposan megtéped. De úgy, hogy utána évekig parókát kelljen hordania! Megérdemli.

De ha ezt mégsem teszed, akkor is az a minimum, hogy először szólsz az óvodavezetőnek, utána pedig bemész a rendőrségre és feljelentést teszel.

2013. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!