Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyermekesek! Minden...

Többgyermekesek! Minden gyermekednek lesz saját szobája ha kamaszodni kezd, vagy osztozniuk kell majd?

Figyelt kérdés
Hány gyermeketek van, és mekkora (hány szobás) lakásban laktok? A közös szoba meggátolna újabb baba vállalásában, ha előreláthatólag később sem tudtok nagyobba költözni?
2013. márc. 4. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kettő gyerkőcöm van, 3 éves és 21 hónapos, fiú-lány. Jó lenne, ha lenne külön szobájuk, de most egy kétszobás 55 nm-es panelban lakunk, így egy szobában vannak, ami most nem probléma még, de végül is rengetegen felnőttek a testvérekkel egy szobában, köztük én is, bár nekem húgom volt, egyneműek azért jobban elvannak. Harmadik gyereket biztos nem vállalnék ebbe a lakásba, így is mehetnékem van családi házba, csak a 20-30%-os önrész kicsit húzós, de azon vagyunk, hogy meglegyen.
2013. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Nekem négy van. Három gyerekszoba. A két kicsi együtt van. Nem tudom, hogyan alakul a jövő, elvileg mire igényelnének külön szobát, addigra a két nagy már kirepül. De csak azért hogy legyen szoba nem tesszük ki egyiket sem :) Én mindig nővéremmel voltam egy szobában, köszönjük megvagyunk.
2013. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
2 szoba, 2 fiú, 3 és 4,5 évesek. Nem lesz külön szobájuk, így jártak, nem költözünk és gyerek sem lesz több.
2013. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermek van, a két nagyobb 9 és 13 éves. Most még egy szobában vannak, két lány. A szoba kb. 5x5-ös, jól elférnek, megvannak együtt, de már csak tavaszig, mert a 13 éves külön szobába költözik, ami jóval kisebb, de most lesz rá lehetőség, hogy a kisszobát megcsináljuk neki. Ezt követően a legkisebb, a 4 éves költözik be a 9 éves mellé. 2 és fél szobánk van összesen, többre nincs kilátás. A legkisebb most egy szobában alszik velünk. Jövő hónapban tervezzük a festést, költöztetést.
2013. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

3 gyerekem van. Két kisszoba van, egy nappali (panel).

Nem gátolt meg a szobák mennyisége abban, hogy három gyerekem legyen. Majd megoldjuk. Olyan messze van még a kamaszkoruk, lesz ami lesz. Lehet, hogy addig el tudunk innen költözni, lehet hogy nem.

Nem a szobák mennyiségén múlik a gyerekek boldogsága. Fel lehet úgy is nőni boldogan, hogy a három gyerek ott lakik egy kupacban és fel lehet úgy is nőni, hogy mindenki külön van, de boldogtalanok.

2013. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Egyelőre két gyerek van, 2,5 szobás a lakásunk. Együtt vannak, így van külön hálónk és nappalink.

Hogy lesz-e saját szobájuk később, nem tudom. Ha ketten maradnak, lehet, hogy egyikük beköltözik majd a hálóba, mi meg a nappaliba, de ez szerencsére még nagyon odébb van. De szeretnénk még egy harmadikat pár év múlva, akkor mindenképp feláldozzuk a hálót, és a különnemű fog odaköltözni (egyelőre egy fiú és egy lány van), az egyneműek pedig együtt maradnak. De ezt is csak sokára, szerintem három kisgyerek még simán elfér egy szobában.

2013. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2 szoba + nappali, de innen jövőre költöztünk. Valószínűleg ugyanekkorába.

Két fiam van, a nagy 6 éves, a kicsi 9 hónapos. Külön szobában kezdték, de összeköltöztek, mert a nagy így szerette volna. Legalább nekünk is lett saját szobánk, nem a nappaliban alszunk.

A legkisebb novemberben érkezik, és a jövőben tervezünk még egy negyediket is.

Szobánként 2 gyerek, szerintem nem sok, nem tart vissza, hogy nem lesz mindenkinek sajátja.

2013. márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
4 gyerek, mindegyiknek lesz külön szobája. Szerintem kell a privát szféra legkésőbb kamasz korban.
2013. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekünk van most várjuk a 4.et. 3 szoba van, a két fiam így is együtt van. Nem befolyásolt az a gyerekvállalásban hogy most van e még egy plusz külön szoba (vagyis ez lett volna az utolsó tényező ami szóba jön). Ha nagyon nem férnek meg kamasz korukban, majd költözünk, addig bőven elég ez.
2013. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik babát várjuk, mind kislányok. 54 nm-es 1+2 félszobás panelben lakunk. A két nagyobb lakik a nagyobb félszobában, a kicsinek saját szobája lesz, mi pedig leválasztottunk a nappaliból egy kis hálót. Pár év múlva tervezzük, hogy családi házba költözünk, ott mindenkinek saját szobája lesz.
2013. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!