Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom 3éves szülinapjára...

Vigh B. Anita kérdése:

A lányom 3éves szülinapjára futóbicajt vagy pedálost vegyek? Nem vagyok oda a futóért, de mikor ráültettük a pedálosra, meg sem tudta mozdítani. Ha futó veszünk, azt mennyi ideig lehet használni, megéri megvenni? Nem túl magas gyerek és vékony is!

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ezen vaciláltam, aztán 2,5 éves korában vettem a lányomnak egy pedálos kisbicót, tavaly nyáron. Meg kell neki tanulni először a technikát, hogy hogyan halad vele. Aztán persze combizom is kell ahhoz, hogy bírja tekerni. Egyébként kb fél óra után már ment volna neki, ha bírta volna tekerni. Most februártól napos időben újra kijártunk biciklizni, mindig az ő kérésére, tehát szereti nagyon a bicót. Novemberben volt egyébként 3 éves a lányom, de már erősödött annyit a lába, hogy szépen tudja tekerni a biciklit. Nem kell már neki segíteni. Én a kisbicóra szavazok, szerintem 3 évesen már hamar megtanul vele közlekedni. És pár évig még jó lesz neki, a pótkerekek nélkül is.
2013. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

unokahogum hangyon korán kezdett el bicajozni 4 éves múlt. de második gyerek, nagytesót utánozta. szerintem a gyerekek olyan 5 éves kor körül képesek kétkereküvel menni.

nem csak hajtani kell, hanem egyensúlyozni is.


én meg futobringa párti vagyok, én a háromkerekü, meg bébitaxikat nem szerteem, mert abban csak tespednek a gyerekek míg anyuka tolja öket.

lányom 2 éves kora után kezdett el futobringázni elötte motorja volt. most 2,5 éves és nagyon megy neki. de én 4 éves koráig nem is tervezem, hogy megpróbáljuk a rendes bicajt.

amit még lányom most nagyon akarna az a roller, akárhol látja mindig ráakar állni.

de normálhoz még kicsi, a kisgyerekesek meg olyan nem szimpik, így majd jövöre hoz egy igazi szuper rollert neki a nyuszi. ti azt is megpróbálhatjátok már.

2013. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp olyat vegyél, aminek állítható az ülése és a kormánya is. A fiam 4 éves (110 centi magas), s imádja. A pedálos bicikliről hallani sem akar. Már most emlegeti, hogy hogy fog vele száguldozni a Szalajka völgyi lejtőkön. Szerintem pedálosat jövő nyárig (2014) nem is fogunk venni neki. Szóval 5, 5 és fél éves korig biztosan ti is fogjátok tudni használni.

Nekünk egyébként ilyen futóbiciklink van: www.tanulobicikli.hu

2013. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Futobiciklit vegyél neki,kislányom 3 éves lesz májusban szülinapjára kap futobicajt.adig meg motorozik azt is imádja.
2013. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaz, nekem fiam van, de már tavaly nyáron is bicajozott (pótkerékkel), most meg már száguldozik vele pótkerék nélkül (3,5 éves), nem volt futóbringája, csak motorja előtte (meg tricikli, amit nem lehet szülőnek tolni, de azt jóval a bicaj után tanulta meg tekerni tavaly).

Ha szeret motorozni, akkor a futóbicaj is fog neki tetszeni, ha nem, akkor mindenképp pedálosat vennék, arra is hamar rájönnek ám, hogy kell hajtani.

Ja, és a régi módszerrel tanítottuk bicajozni (seprűnyél).

2013. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiam 3,5 évesen tanult meg biciklizi. Pótkerekese van, imádja. Elég kis növésű, 96 cm. Több ismerősöm gyereke már 2,5 éves korában megtanult tekerni.
2013. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!