Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mi jut eszetekbe a...

Nektek mi jut eszetekbe a Levente névről? Tényleg negatív történelmi dolgok ugranak be? Nekem nagyon tetszik, de családom elutasítja.

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 22:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Levente (1010/15-1046): Árpád-házi herceg, →Vazul (Vászoly, gör. Baszileiosz) és egy Tátony nembéli asszony legidősebb fia; I. András (ur. 1046-60) és I. Béla magyar királyok (ur. 1060-63) testvére (a →Képes Krónikában nem Vazul, hanem Szár →László fiai). - Apja föllázadt I. (Szt) István kir. (ur. 997-1038) ellen, ezért a kir. őt megvakíttatta és megsüketíttette, fiait, ~t és Andrást száműzte. A Vazul-fiak Cseh-, majd Lengyo-ba menekültek, ahol a legfiatalabb fiú, Béla lengy. feleséget és hg. címet nyert. 1038 k. ~ és András Kijevbe került, I. (Bölcs) Jaroszláv fejed. (ur. 1019-54) udvarában élt. Mo-ra az Orseolo Péter kir. (ur. 1038-1041; 1044-1046) németbarát pol-ja ellen szövetkező magyar főurak hívására tért vissza Andrással együtt. Trónigényük támogatására a Kőrös vidékén élő (esetleg besenyő eredetű) Vata törzsfő pogánylázadást robbantott ki (→Vata lázadása), melynek Budán (Szt) Gellért pp. is áldozata lett. - A →seniorátus elve alapján Szt István koronája ~t illette volna meg Orseolo Péter után. A trónt mégis ~ öccse, András foglalta el. Az egymásnak ellentmondó források szerint a trón elfoglalásában ~t a halála akadályozta meg, ill. maga ~ adta át a koronát Andrásnak. - ~ haláláig nem vette föl a kerséget, pogány szokás szerint dédapja, Taksony sírja közelében temették el. F.I.T.-Do.Lá.
2013. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem történelmi dolog, hanem az első szülésem ugrik be. Mert a szülészt Leventének hívták:)
2013. márc. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 porcukormókus ***** válasza:
100%

Levi; egy kis rosszcsont csibesz jut rola eszembe, akinek megvan a magahoz val esze. :)

Semmifele tortenelmi dolog nem jut rola eszembe.

2013. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem teljesen jó név, nincs vele semmi gond. A történelmet pedig nagyon jól nem ismmeri mindenki. Amúgy pedig nagyon tetszik.
2013. márc. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a fiam :)

Soha nem is jutott róla eszembe történelmi dolog.

Egy rafkós, eszes gyerek jutott mindig is eszembe, még a fiam születése előtt is.

2013. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is frankó név. Nekem a Toldi jut róla eszembe:

„Szép magyar leventék, aranyos vitézek!

Jaj be keservesen, jaj be búsan nézlek.

Merre, meddig mentek? Harcra? Háborúba?

Hírvirágot szedni gyöngyös koszorúba?

Mentek-é tatárra? mentek-é törökre,

Nekik jóéjtszakát mondani örökre?

Hej! ha én is, én is köztetek mehetnék,

Szép magyar vitézek, aranyos leventék!”

2013. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
A történelmi dolog nem jut eszembe. Nekem egy volt osztálytársam jut eszembe, akit levesnek csúfoltak. De amúgy szép név.
2013. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 zabmester ***** válasza:
64%

Hát amíg nem említetted ezt, hogy negatív történelmi dolog, addig nem asszociáltam erre, de most, hogy ezt olvastam, azért eléggé beugrott.

De én egyébként sem adnám ezt a nevet, van Levente nevű ismerősöm, és egy hihetetlen nagy bunkó.

2013. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mivel negatív dolgot kérdeztél, ezért hosszú gondolkozás után beugrott a "néma Levente", de ha a rokonságnak nem tetszik, akkor túl sok dolgot nem tehetsz.

A családot sokszor én is elküldeném a p-ba, mert értem én, hogy érdekli a gyerek, dehát amikor a névtől kezdve a babaruháig mindenre csak a szájukat húzogatják nagyon szarul esik. Főleg úgy hogy majd meg szakadok amiatt, hogy mindenkinek jó legyen és ne is forduljanak ellenünk. /bocs a személyeskedésért/

2013. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem sem ugrott soha be ez a történelmi vonatkozás. A "szép magyar leventék" már igen, de ezzel nincs semmi gond.

Az egyik ikerfiam Levente. Már születése elött én is egy ördög, rosszcsont kisfiúra asszociáltam, amolyan "Dennis, a komisz" típusra. Hát így is lett...A rosszaságtól nem lát, csak az jár a fejében, mit nem szabad, hiába mondod neki ezredszerre, megcsinálja még ezerszer...

Érdekes, hogy ráéreztem, melyik babám melyik nevet kapja (még terhesség alatt jóval az elején), mert fordítva adtam volna, nem is illene rájuk. (A másik kisfiam Zsombor, ehhez a névhez egy sokkal komótosabb, nyugisabb embert képzeltem, ami be is jött szintén)

2013. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!