Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van apró spórolási...

Anyukák! Van apró spórolási trükkötök? Tanuljunk egymástól!

Figyelt kérdés

Nekem a következők:

perlátor van a csapokon

ecettel öblítek

ipari mosószerrel mosok

porszívózás helyett söprök (persze ahol nincs szőnyeg)

fogmosás közben elzárjuk a vizet

felmosó vizet 2 napig használom (persze ha már az első nap koszos lesz akkor kiöntöm)

havi menüt írok

2 napra főzök

havi 1 nagybevásárlás van

energiatakarékos és led izzóink vannak

általános felülettisztítónak is hígított ecetet használok

üdítők helyett teát főzök

számítógépet alvó üzemmódba teszem, ha tudom, hogy egy darabig úgysem néznék rá

pelust 25+15% kedvezménnyel veszem

itthon sütöm a kenyeret és a pékárut

borotvazselé helyett tusfürdőt használok (férjem természetesen nem)

újratölthetős elemeink vannak

nyáron a medence vizével locsolok


2013. márc. 14. 08:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Te minden nap felmosol?


én heti 1x mosok fel, ha koszos a padló akkor egy nedves ronggyal körbe megyek.


tv-t teljesen lekapcsoljukaz áramról, és a számítógépet is és más elektromos dolgot is ha nem használjuk.

becsukjuk az ajtókat a hálószobákba hogy kevesebb fütés legyen. szellöztetésnél cska pár percre nyitjuk ki de tárva nyitva (rengeteg energiát visz el a bukóra szellöztetés és igazából semmit sem ér). mikor szellöztetünk lekapcsoljuk a radiátorokat.


ami szerintem még nagyon jó, haogy heti nagybevásárlás és hétközben semmit nem venni, föleg ha te sütöd a kenyeret. héten végig írod mi fogyott el mi kell, így nem vezsel meg olyan dolgot ami nem kell, és nem kell leugrani hétközben boltba.

2013. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

mi azt vesszük mai éppen akciós (főleg pennyben mert annak a legjobbak az árai)

amit veszünk annak mindig megnézzük a kg-os árát és ahoz viszonyítva nézzük, hogy olcsó vagy sem

mosható pelenkát és mosható popsitörlő

gyümölcsöt, lekvárt magam teszek el

egyáltalán nincs medencénk :D

meló turiban cseréljük el a megunt ruháinkat (munkahelyi turi)

akvárium vízzel locsolok

felmosó vízzel öblítem a wc-t

nem folyó vízben mosogatni ha nem álló vízben elöblíteni

Hát ezek jutottak eszembe, nem mindent tartom be, hogy őszinte legyek, de törekszek rá :D

2013. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

Nem piszkálódás, :) csak leírom, hogy a te variációidhoz képest mi, hogy csináljuk ugyanazokat a dolgokat amiket felsoroltál, tehát:


perlátor van a csapokon ODAFIGYELEK A VÍZFOGYASZTÁSRA, DE GONDOLTAM MÁR ERRE A MEGOLDÁSRA IS, NEM TUDOM, LEHET, HOGY KIPRÓBÁLJUK

ecettel öblítek NEM ÖBLÍTEK SEMMIVEL

ipari mosószerrel mosok MOSÓSZÓDÁVAL MOSOK (FELE ANNYI KELL BELŐLE MINT A MOSÓSZERBŐL, DE ELEVE IS OLCSÓBB)

porszívózás helyett söprök (persze ahol nincs szőnyeg) JÓ ÖTLET, DE NEM VAGYOK ANNYIRA HATÉKONY,MINT A PORSZÍVÓ.

fogmosás közben elzárjuk a vizet MINDENKÉPP, MI IS

felmosó vizet 2 napig használom (persze ha már az első nap koszos lesz akkor kiöntöm)

havi menüt írok EZT MINDIG MEGFOGADOM, DE ELFELEJTEM :)

2 napra főzök ÉN IS

havi 1 nagybevásárlás van ÉN IS IGYEKSZEM A NAGYBEVÁRSÁRLÁSKOR MEGVENNI MINDENT AMIT KELL

energiatakarékos és led izzóink vannak NEKÜNK IS

általános felülettisztítónak is hígított ecetet használok ÉN IS, ALIG VAN VEGYSZERÜNK OTTHON.

üdítők helyett teát főzök SZINTÚGY :), VAGY SZÖRPÖT ESETLEG

számítógépet alvó üzemmódba teszem, ha tudom, hogy egy darabig úgysem néznék rá KIKAPCSOLOM, HA NEM HASZNÁLOM

pelust 25+15% kedvezménnyel veszem MOSHATÓ PELENKA. CSAK ANNYI A KÖLTSÉG VELE AMENNYI A MOSÁSSAL VAN (KISZÁMOLTAM 5 fT-RA JÖN KI/DB) TÖRLŐ IS MOSHATÓ. DE MÁR NEM IS AKTUÁLIS, MERT SZOBATISZTA LETT A GYEREKEM

itthon sütöm a kenyeret és a pékárut NEKEM EZ NEM TŰNIK OLCSÓBBNAK: AKCIÓSAN 135 fT-ÉRT LEHET KENYERET VENNI. SZERINTEM ENNYIBŐL OTTHON NEM TUDOM KIHOZNI: LISZT ÁRA, ÁRAM ÁRA, ÉLESZTŐ ÁRA TÖBB

borotvazselé helyett tusfürdőt használok (férjem természetesen nem) ÉN IS

újratölthetős elemeink vannak NEM MINDENBEN,DE GYORSAN LEMERÜLŐS CUCCOKBAN IGEN

nyáron a medence vizével locsolok NINCS KERTÜNK


Esetleg még annyi, hogy igyekszem alapvető élelmiszereket venni csak és amit tudok, magam készíteni (ésszerűség határain belül, természetesen)

Nem jellemző, hogy "csak úgy" vásároljak, azt veszem meg amire valóban szükség van.

2013. márc. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Aki lepontoz, mondjon okosabbat :P
2013. márc. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, fogalmam sincs, mi az a perlátor. El szoktuk zárni a vizet, nem folyik feleslegesen se fogmosás közben, se borotválkozás közben, se mosogatás közben. Nem is értem, miért kell folyatni.

Nem használok öblítőt.

Havi menü nem jött be. Legalább két napra főzök. Itt odafigyelve a hozzávalókra, sokat lehet rajta spórolni.

Üdítőt mi sem szoktunk venni, teázunk max szörpöt veszek.

Pelusból nem nézem az akciót, a Müllerben veszem a saját márkás pelenkájukat, annál még sehol nem láttam olcsóbban.

Sokkal drágább otthon sütni a kenyeret, mintha megvennéd a boltba. Persze lehet kapni 600-ért is kenyeret, de 150-ért is.

Nincs medencénk, de ha volna sem locsolnék a vizével, csak felmosáshoz használnám. Nagyon sok klór és más méreganyag van benne.

Egyébként a kertben nagyon sok lehetőség van. Zöldségre, gyümölcsre nem kéne költeni, ha volna.

2013. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

No, kicsit válaszolgatok:

A kenyér olcsóbb itthon sütve, mivel nem kell boltba menni, ahol valószínűleg mást is vennék, főleg hogy benzin is fogy, ha kocsival megyünk. Fél kg-s kenyér elég nekünk 2-3 napra ehhez 65ft a liszt, 25ft az élesztő, víz, só, cukor elhanyagolható árban, áram hozzá max 45ft. És legalább tudom mi van benne :)


Perlátor (gyöngyöztető) nekünk azért fontos, mert a férjem csak folyó vízben képes borotválkozni (szerencsére csak minden 3. nap kell), valamint én sem tudok álló vízben mosogatni. A zuhanyrózsánk is ilyen.


Igen, minden nap felmosok és felseprek, mert nagy a por (főút mellett lakunk), a lányom meg zokniban szaladgál egész nap, na meg csúszik mászik mindenhol....


A gyümölcs és lekvár befőzést idén nyárra terveztem, hogy kipróbálom.


Ipari mosószerről: 3000ft 10liter és kb 20ml kell egy mosáshoz. Nem is tudom hány hónapja nem vettem már mosószert. Mosószódától félek a színes ruhák miatt.


Számítógépnél talán jobban megéri nekem az alvó állapot, mert bekapcsolásnál jóval többet fogyaszt el, mint felébresztésnél. Nekem meg kb fél óránként eszembe jut valami amit meg kéne nézni...


A kerti medencénkben csak tiszta víz van amit másnaponta cserélek. Kicsi még a lányom, elég neki a pancsoló mennyiség is. Vegyszereket sem használok bele pont ezért.


Az udvar meg sajnos alkalmatlan a zöldség termesztésre :( Rossz minőségű a talaj és az egyik fele állandóan árnyékban van, a másik felére meg folyton tűz a nap. Örülök, hogy a fű megmaradt.


Ja meg még annyi, hogy sokszor csinálok levest is, és akkor a másodikból már kevesebbet eszünk, abból kevesebbet kell csinálni.

2013. márc. 14. 10:04
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Aha, hát akkor nektek tényleg olcsóbb a kenyér, de nekem nem lenne az: bp-i vagyok, gyalog 5 percre a tesco-tól és ott tényleg olcsó a fehér kenyér, meg vissza tudom fogni magam, nem veszek mást, ha nem kell
2013. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Golan Trevize ***** válasza:
80%

"számítógépet alvó üzemmódba teszem, ha tudom, hogy egy darabig úgysem néznék rá"


Alvó üzemmódban is fogyaszt a gép. Sokkal jobb, ha kikapcsolod, vagy hibernálod.


Mi minden bevételt/kiadást vezetünk. Az érdekes az, hogy mióta elkezdtük, észrevehetően több pénz marad hónap végén, pedig elvileg nem spórolunk. Gondolom már maga a tudat, hogy minden rögzítve van, segít.

2013. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
tényleg, az nekünk is segített, csináltuk pár hónapig :)
2013. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nekem nincs külön hibernálási lehetőségem. Mondjuk azt hittem az ugyanaz, mint az alvó állapot. Sokat biztos nem fogyaszt, mert ilyenkor nem melegszik sem a gép, sem a töltője.
2013. márc. 14. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!