Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen támogatást tudok...

Milyen támogatást tudok igényelni a félárva testvéremnek?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok, van egy 15 éves húgom. Édesanyánk nemrég meghalt, apánk 15 éve felénk se szagol, gyerektartást nem fizet és jelenleg tesóm képviselője én vagyok. Anyunak szerintem nincs sok nyugdíjalapja.(tételezzük fel hogy egyáltalán nincs) Mi az a pénzbeli támogatás amit jelenleg meg tudunk igényelni? Árvasági, családi pótlék játszik?

Lehet hogy hülye és talán egyértelmű kérdés, de nem temettem el még senkit és nem tudom mi az ilyen dolgok menete... Szeretném tesómnak félretenni a pénzt, hogy ne teljesen nulláról induljon amikor befejezi a tanulást.



2013. márc. 15. 00:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Családi pótlék jár utána és te vagy a gyámja v nálad helyezték el ideiglenes hatállyal a testvéredet, te igényelheted. A MÁK-tól kell megigényelned. Visszamenőleg 2 hónapra tudod igényelni. A csatolandó szükséges iratokat is felsorolják a kérelemben.

Szerintem árvaságit is igényelhetsz, mert a szükséges szolgálati időt nem egyszerűen állapítják meg. Elképzelhető, hogy minimális szolgálati idő esetén is jár. Amúgy van méltányossági árvasági is. A kérelmet mindenképp add be, ha nem jár, elutasítják.

Esetleg a helyi önkormányzathoz is lehet fordulni (szociális osztály) támogatásért.


[link]


[link]


[link]

2013. márc. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem az anyukátok miatt:( Szép tőled, hogy gondoskodsz a húgodról, le a kalappal! Az első jól leírta, milyen támogatások járnak, plusz az önkormányzatnál kérhetsz temetési segélyt is, bár először ki kell fizetned, és a számlával kérhetsz segélyt.
2013. márc. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!