Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban nem lehet már a TAJ...

Valóban nem lehet már a TAJ kártyáját a babának személyesen kikérni?

Figyelt kérdés

Most született a kislányom, és amikor intéztük az anyakönyvet, azt mondta az ügyintéző, hogy a TAJ kártyát már nem adják ki személyesen a Teve utcában.

Viszont a munkahelyemen a TB ügyintéző azt mondta, hogy elég érdekes tapasztalataik vannak ezzel kapcsolatban, mert valóban vannak, akiket elzavarnak az OEPtől, viszont van, akinek simán kiadják.

Ha viszont 1 hónap, mire kipostázzák a TAJ számot, akkor egész idő alatt nem lehet semmit intézni, mert mindenhez kell a gyerek TAJ száma.

Mit tudtok erről?


2009. szept. 15. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyerek papírjait nem én intéztem - kaptam egy szórólapot amin egy cég reklámozta magát hogy ilyeneket intéz. Ők megkapták személyesen és úgy küldték postán. Egyedül az adókártya jött hivatalosan az apehtől. Gondolom ott is vannak az oep-nél olyan kedves alkalmazottak akik jól megszivatják az embert, szerintem kötelesek odaadni. De addig is amig nincs a gyereknek tajszáma, a tiédet kell ráírni a receptre, csak ne 0-val hanem 8-al kezdődjön. A recept a gyerek nevére, címére szóljon.
2009. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia

Én is 9 hete szültem és mikor a párom intézte a papírokat a kicsinek,akkor nekünk se adták ki a TAJ kártyát helybe.Pedig ezelött 2 évvel mikor a nagyobbik született,akkor helybe elintéztük és így hamarabb tudtuk igényelni a dolgokat is,nem mint most.

2009. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!