Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha családostul kiköltöznék...

Ha családostul kiköltöznék külföldre 1 évre, attól még itthon kaphatom továbbra is a gyedet?

Figyelt kérdés
Éppen most kaptam meg az első gyedet, mert féléves lett a kisfiam. Végig, 2 éves koráig jár, de a férjem pont most kapott egy álláslehetőséget Zürich-be, ahová a családot is vihetné. Attól nekem még továbbra is jár itthon a gyed? Vagy kint bármi támogatás?
2013. márc. 15. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
mivel kint eleve több jár...ha lesz lakcímed kinn igényeld meg!
2013. márc. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgyis járna nekem kint ilyen jellegű juttatás, hogy még életemben nem éltem ott? Vagy ott "alanyi jogon" jár a férjem után? Egyáltalán, milyen szociális juttatások járnak egy kisgyerekes családnak? Orvosért, óvodáért fizetni kell?
2013. márc. 15. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ott meddig jár a gyed de Londonban a gyerek 9. hónapos koráig kap az anyuka pénzt. Szerintem bőven jobban jársz a magyar 2. éves gyeddel.
2013. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Svájcban élünk, Bernben. 6 honapos a kisfiam, dolgoztam, mégsem jár semmilyen támogatás a gyermek utan. 3 hónapig kaptam minimális összeget, de utána semmi sem jár :/ vagy fizesd ki a babysittert es menj el dolgozni, vagy a terjed tartsa el egyedül a családot. Itt ezt mondjak :/ a magyarországi GYES kérdéshez nem tudok hozzászólni.
2013. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
gyed igénylőlapot nézd át, vagy a nav honlapját. van valami olyan törvény, hogy ha 3 hónapnál tovább tartózkodsz külföldön akkor nem jár a magyar juttatás, de nem tudom pontosan, ide másolta be egy anyuka nemrég, ők is kiköltöztek...
2013. márc. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!