Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom valahogy bizonyítani,...

Tudom valahogy bizonyítani, hogy az én gyermekem?

Figyelt kérdés

Rövid kapcsolatom volt egy nővel, kicsit kevesebb, mint egy éve. A férjét Japánban kérték fel egy kutatómunkára, ezért távol volt négy hónapot. A "kedvesem" -mert hitegetett is, hogy majd együtt kezdünk új életet, én pedig voltam olyan naív, hogy beleszeressek- teherbe esett. Ha a fogantatás idejét nézzük, akkor a kisfiú -Marcell, Marcika- tőlem van. Lehet, hogy mással is volt, de biztosan nem a férj a kicsi apja. Remélem, hogy az enyém.

A gondom az, hogy a férj sajátjaként szeretné felenevelni a fiam, engem pedig teljes mértékben ki akarnak zárni az életéből. Az a baj, hogy megtehetik, mert automatikusan a férj nevére került a gyermek és az aláírása nélkül nem készíttethetek apasági tesztet, ami remélhetőleg az én igazamat támasztja alá.

Kérem, én sem leszek már fiatalabb, nem tudhatom, hogy lesz e még lehetőségem egy gyermek édesapjának lenni. Ha van egy fiam, akkor szeretném, ha ő engem szólítana apának. Minden kötelességet és jogot szeretnék gyakorolni, ami ezzel jár!

Ötletek esetleg? Nagyon hálás lennék a segítségért!


2013. márc. 17. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre a csaladsegítő,gyámügy jutott eszembe. Erdemes lehet felvenni velük a kapcsolatot talan ok tudnak segiteni. De annyit meg hozzatennek Biztos h a gyereknek ez lenne a legjobb? Vagy mi van ha megsem a tied de tönkre teszel egy csaladot es a gyerek apa nelkül nő fel?
2013. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ügyvéd kell,ha a viszonyotokat tudod bizonyítani képekkel akár tanúkkal is akkor indulhat az apasági per,persze a tanukat behívják,lehet rokon,de legjobb szomszéd vagy barát,sok sikert,ja és ha valaki elválik a párjától 1-évig a volt férj nevén lesz a gyermek ez törvény,így az,hogy a nevén van nem jelent semmit,tudom mit beszélek hidd el benne voltam ilyesmi helyzetben :(
2013. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindent el fogok követni, hisz jogom van ahoz, hogy az apja legyek.
2013. márc. 17. 16:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy ügyvéddel. Úgy néz ki, hogy ki tudom erőszakolni azt a tesztet.
2013. márc. 23. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!