Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye és mi által...

Mennyi az esélye és mi által születhet fogyatékos gyermekem?

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 16:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
17%
50%. Vagy az lesz, vagy nem.
2013. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Egészséges szülők esetében is mindig van 50% esély rá. De ebből szerintem nem is szoktak százalékokat levezetni. Vagy fogyatékos lesz sajnos vagy teljesen egészséges. Ha a családban eddig nem született fogyatékos gyerek, akkor szerintem még a gondolata sem merül fel senkiben...
2013. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj dehogy 50%, sokkal kevesebb! Ezt nem úgy kell számolni, hogy vagy az lesz vagy nem.
2013. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Minden fogyatékosságra, vagy betegségre meg van adva, hogy x születésből mennyi az, amelyik ebbe a kategóriába fog esni. Tehát nem 50, hanem pl a Down-kór esélye: "650–800 szülés közül 1". A down egy nem örökletes genetikai hiba.


A fogyatékosságoknak, betegségeknek két típusa van: az öröklött, és a nem öröklött. De más szerint is csoportosíthatóak: genetikai hiba okozza, amit a szülők hordoznak, vagy génmutáció véletlenszerűen, vagy környezeti ártalom hatására, bármilyen bevitt anyag hatására kialakuló (alkohol szindrómás csecsemők), vagy születés közben kialakuló oxigénhiányos állapot miatti szellemi hátrány (hogy csak éppen a felszínt érintő dolgokat említsem).


Tehát, ha félsz, egy genetikai vizsgálatot (magatokról) megcsináltathattok saját pénztárcára. A magzati eltéréseket pedig ultrahanggal, magzatvíz vizsgálattal elég jól lehet szűrni (már, ha úgy gondolod, nem lennétek alkalmasak felnevelni egy testi, vagy szellemi sérült embert).

2013. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
Senkit nem vigasztalnak az esélyek, ha fogyatékos gyermeke születik. Szóval vagy igen, vagy nem.
2013. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez lehet hogy kegyetlen dolgo, de ha kiderül még az elején hogy egy fogyatékos gyermek van a hasamban én biztos hogy elvetetném nem szeretnék neki egy rossz életet se magunknak :/ Köszönöm azért a válaszokat!
2013. márc. 10. 17:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a baj, hogy sokszor csak a szülés után derül ki. Vagy évek múlva. Akkor már nem tudod eldobni.
2013. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi, senki nem ítél el olyan embert, aki nem akar speciális gyereket nevelni.

Én, mindenesetre úgy gondolom, hogy bizonyos testi fogyatékosságokkal még teljes életet lehet nyújtani egy gyereknek, ezért bizonyos esetek nálam nem lennének azonnali elutasítás okai.

2013. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
persze ha később derül ki nyilván nem fogom "eldobni" magamtól csak ha úgy születik.
2013. márc. 10. 20:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Első, szerintem te hiányoztál matekórán, amikor a százalékokról tanultatok :D

Ha igaz lenne az állításod, minden második ember "fogyatékos" lenne. (ami valahol igaz is, csak nem abban az értelemben, ahogy a kérdező érti :) )

2013. márc. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!