Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha július végén szülök akkor...

Ha július végén szülök akkor már arra a hónapra is jár gyes, családip? Leghamarabb ti mikor kaptátok meg az első összeget szülés után?

Figyelt kérdés

Csak kiváncsiságból kérdezem, hogy ha július végére vagyok kiírva akkor már arra a hónapra is jár gyes és családi pótlék? Ha igen akkor részarányosan vagy egész hónapra?


Ti mikor kaptátok meg először a szüléshez képest?


Csak szeretném tudni, hogy hogy számoljak az anyagiakkal, mert ha mondjuk csak augusztus végén szeptember elején fogok pénzt kapni, akkor kicsit félre kéne tennem, hogy meglegyünk...


A másik, hogy ezeket csak a taj-kártya megérkezése után tudom igényelni? Mert akkor tuti, hogy csúszni fog a pénz...


2013. márc. 18. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Én július 30-án szültem: a gyest megigényeltem és következő hónapban már kaptam is, részarányosan kiszámolták arra a napra a gyes összegét.

Mindent a TAJ-szám megérkezése után tudsz igényelni, így valóban csúszni fog a pénz, de szeptemberben megkapod egyben.

2013. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen én is 30, 31. én fogok szülni, ha minden igaz ezért is érdekelt, hogy most arra a maradék 1-2 napra kiszámolják? Az nem tudod véletlenül, hogy a családi pótlékot is részarányosan küldik majd? És ha mondjuk szeptemberre érkezik meg az összeg, akkor már szeptemberit is küldik vagy azt majd utólag októberben? Magyarul utólag utalnak minden hónapra vagy előre?


Köszönöm a válaszod!

2013. márc. 18. 10:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Én január 29-én szültem, arra a hónapra már kaptam családit. Egyszerre jött meg az anyaságival együtt, kb.6-7 napra az igénylésre rá. GYEST erre a pár napra kaptam, viszont azt csak márciusban a márciusi GYES-sel és családival együtt.
2013. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, a TAJ kártya kell hozzá, de nekünk pl. nagyon hamar kiküldték, talán a kórházból való hazajövetel után 2 nappal.
2013. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor előre utalják az adott hónapot, köszönöm szépen akkor teszek félre egy kis pénz :D
2013. márc. 18. 11:03
 6/10 A kérdező kommentje:
Jah mert az anyaságinak máris meg van a helye... :D egyetlen hitelünkből marad 40 e hátralék, és azt egybe be akarom belőle fizetni, hogy már arra se legyen gond!
2013. márc. 18. 11:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Jaj, ne haragudj, rosszul írtam!

A "márciusi GYES" az februári akart lenni! TEhát a januári csp-t + anyaságit kaptam meg február elején, majd a januári pár napra jutó GYES-t, a februári GYEST, februári családit egyszerre, március elején.


Boldog babavárást! :)

2013. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jah értem akkor utólag küldik, okés köszönöm :D
2013. márc. 18. 11:33
 9/10 anonim ***** válasza:
júli 29.-én szültem.Taj kártya 2 hét után érkezett meg.Aug 15.én igényeltem meg mindent. Szeptember elején kaptam meg az anyaságit(64e),júliusi egész hónap!CSp-t,augusztusi CSP-t,gyes 3 nap+31 nap.
2013. márc. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :D Így most már teljesen világos :D És mivel most aktív korúak ellátását kapom, amit szintén utólag fizetnek, így még jó is lesz, mert ugye augusztusban még nem jutok egyikhez sem, de ezt még utoljára kiutalják, ha igaz, a júliusit.. Akkor teljesen nem maradunk pénz nélkül..


Bár az anyaságit barátnőm, nagyon hamar megkapta.. Nekik is kb. 1-2 hét volt a taj kártya amíg megérkezett, és utána az igénylés napjától 2 napra rá a számláján volt a pénz!

2013. márc. 18. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!