Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor mehetek orvoshoz a...

Mikor mehetek orvoshoz a táppénzes papírért?

Figyelt kérdés

9+6 hkm vagyok, jövőhét szerdán dolgozok utoljára, így beszéltük meg a főnökömmel, mikor menjek a nőgyógyászhoz szakorvosi javaslatért és mikor a háziorvosomhoz, hogy kiírjon táppénzre?

Viszont nehezíti a dolgot az hogy én jövőhét végén elköltözök a szüleimhez másik városba. Akkor most még itt intézzem el a táppénzt vagy a szüleimnél keressek új orvosokat és ott? Vagy ez teljesen mindegy?


2013. márc. 20. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Arra a napra meg kell legyen minden, amikor az első táppénzes nap lesz. ha péntektől táppénzen szeretnél lenni, akkor szerezd be csütörtökig a nődokitól a papírt, pénteken meg a háziorvoshoz kell elmenned.

Az, hogy hol, azt tt tudod.

Igen, ésszerűbb lenne a házidokihoz már az újhoz menni. A nődokis igazolás jó ahol most laksz.

2013. márc. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát szerdán dolgozok utoljára akkor csütörtöktől lenne az első táppénzes napom? akkor viszont csak itt tudom elintézni mert szombaton költöznék csak haza

és meg tudnám azt beszélni az itteni dokival hogy a táppénzt már az új címre folyósítsák? esetleg a munkáltatómtól kell még valamilyen papírt kérnem? csak hogy ne kelljen 400 km-eket utazgatnom ha valami papír elmaradt

2013. márc. 20. 07:01
 3/7 A kérdező kommentje:
meg még annyi hogy hány napnál nem szabad régebbinek lennie a javaslatnak? vagy azt nem nézi a háziorvos?
2013. márc. 20. 07:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Meddig maradsz anyukádéknál? Ott is fogsz már lakni? Mert ha igen akkor felesleges ide menned a háziorvosodhoz. Ha ott is fogsz lakni akkor elmész ott a háziorvoshoz, azt nem tudom, hogy ideiglenesen is be kell jelentkezned e, én be vagyok ide ahol most lakom mert én sem akarok km-ket utazgatni. Az ottani háziorvos kikéri a régi orvosodtól a kártyádat és mehetsz hozzá, mert majd a táppénzes papírodért minden hónapban oda kell menned majd ahová jársz. Tehát ha a régihez mész akkor a régihez kell majd menned a paírért, ha pedig ahhoz ahol anyukád is lakik akkor oda kell majd menned a táppénzes papírért. Utána be kell vinned az oephez vagy a munkahelyedre és ők elküldik. Nekem csak az elsőt küldték el a foglalkoztatóival együtt, utána már én vittem be minden hónapban mert gyorsabb volt nekem így. Nőgyógyászt is jobb lenne ott keresned ahol lakni fogsz.
2013. márc. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szabikat nem adják ki elöbb?Nálam elöbb kiadták és utána táppénz.A mostani nőgyógyásztól kérj igazolást utána a mostani háziorvostól az első táppénzes papírt és két hétre rá a következőt az új háziorvostól.nekem két hetente kellett menni a papírért és ha rám hallgatsz személyesen adod le az Oep-nél de elötte fénymásoltatni kell mert a munkáltatónak is kell egy példány én azt postán adtam fel mert többször elkutyulták és nem kaptam időben pénzt.
2013. márc. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A dokinak semmi köze ahhoz, hogy hová folyósítják a táppénzedet. Ha táppénzkifizető hely acéged, akkor ők utalnak, ha nem a területileg illetékes oep.
2013. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szabikat nem kell, hogy kiadják, ha te nem akarod kivenni. Nekem is bent maradtak. Majd ha visszamennél dolgozni akkor jók lesznek. Én egyből elmentem táppénzre, és nem 2 hetente, hanem havonta jártam a papíromért a háziorvoshoz, mindig akkor amikor voltam a nőgyógyásznál, mert ő adta a papírt amin rajta van, hogy veszélyeztetett terhes vagy és azt kell lefénymásolnod a háziorvosnak, hogy ha mennek hozzá felülvizsgálatra (havonta járnak minden háziorvoshoz és ellenőrzik a betegeket) akkor meglegyen nála.
2013. márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!