Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinél a nagyszülő nem túl...

Akinél a nagyszülő nem túl higiénikus, és nála vagytok, vagy a gyerekek nála vannak esetleg pár napig is, nem szoktak összeszedni valami betegséget?

Figyelt kérdés

Egyenlőre együtt lakunk, és én takarítok, így tudom figyelni, mit kell letörölni utána. (Pl nem mos kezet ha hazaér valahonnan, wc használat után sem mindig, nyers hússal ha dolgozik minden húscafatos, az asztaltól kezdve a kilincsekig stb...) Beszéltünk már vele sokszor, szépen, de nem igazán akar figyelni a dolgokra.

Szóval már előre félek attól, hogy mi lesz, miután különköltözünk, és a gyerekek eljönnek hozzá 1-1 napra. Nem szeretném, hogy miatta fájjon a hasuk, meg hasmenésük legyen meg hasonlók.


Akinél ilyen a nagyszülő, nem szoktak betegek lenni a gyerekek, vagy éppen ti, látogatás után?


2013. márc. 20. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kapott el semmit, pedig a Papinak katétere van, még az ebédnél is mutogatja ma mennyit pisilt:) a székletét se tudja vissza tartani, sokszor egy egy nyúl bogyó van itt ott..

Mami sem lát jól, nem látja hogy a mikro gombjain áll a zsír, a villa fogai között nem lehet átlátni, a pohár is zsíros...

Senkinek nem lett még baja...


De eszik majd sok érdekességet a gyerek, csikk, homok, föld, fű, kutya kaki, nem kell túlfélteni! Ha mindentől óvod, akkor lesz beteges!

2013. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nezd, olyan nagy gond nem lehet, az o gyerekei is felnottek, o maga sem beteg, a te gyereked se fog tonkremenni bele. Ha megis ennyire aggodsz, akkor ne engedd el hozza napokra a gyereket.
2013. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem óvom mindentől, csak tisztán tartom a környezetünket, nem fertőtlenítek. Tisztában vagyok vele, hogy anyós-fóbiám van, nem kosz-fóbiám... :) Csak egy kis megnyugtatásra vágyom, hogy ne akarjam megfojtani a kedves anyósomat. Most is éppen felidegesített. :)
2013. márc. 20. 19:16
 4/11 A kérdező kommentje:
ő is beteg, a szervezete romokban, és mindhárom gyerekének az immunrendszere nulla. Bár világ életében dohányzott, a terhességei alatt is.
2013. márc. 20. 19:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
OFF A gyerek immunrendszeret alapbol a fertozesek es a betegsegek erositik, a tisztasagmania, a bakteriummentes kornyezet az, ami miatt legyengul. :)
2013. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy milyen jellegű a kosz. Én is voltam egyszer pár napig nagymamámnál kiskoromban, és hát ő sem nagyon takarít, mert egészségügyi okok miatt nem nagyon tud, pl. konyhában vastagon áll a por és a pókháló, van egy - két gusztustalan része a háznak. Na meg bent a kutya aki odapisil, kakil, ahova éri. A lényeg, ott voltam, mire hazajöttem kiütések jelentek meg a lábamon, amiről kiderült, hogy gomba. Szóval azért oda kell figyelni.
2013. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha hazaviszitek az anyóstól a gyereket, jó alaposan csutakoljátok le! :D Átérzem a problémád, de az is világos, hogy emögött nem csak a higiénia kérdése lapul... ;)
2013. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyd ott napokig a gyereket és nincs gond.
2013. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anyósoméknál nincs nagy tisztaság vagy rend,cak ritkán,ha oda megyünk tuti sz összes ruhánk tiszta mocsok lesz mire hazajövünk,csak azt nem bírom ha nem mossák meg a kezét az állatok után,pedig a szájába van a keze,szinte mindig mert jön a foga.Amúgy mindig beteg utána,de inkább azért,mert cigiznek,bár végre sikerült rávenni őket hogy a házba ne gyújtsanak rá,illetve azért,mert nem öltöztetik fel rendesen.
2013. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én anyósom idős, de már ez miatt sem bízom rá a 2 évesem, neki az már megterhelő lenne.Pedig jóban vagyunk. De ha a tieidnek ilyen rossz az egészségük, még csak nem is gondolkodnék ottalváson.
2013. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!