Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elengednétek ebben az esetben...

Elengednétek ebben az esetben a gyerekeket a nagyszülőkhöz vagy nem?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, egy 7 éves örökbefogadott és egy 3 éves vér szerinti. Anyósoméknál abszolút a kicsi a kedvenc, el akarták vinni a múltkor hétvégére, nem ment egyedül. Úgyhogy most a nagyot is vinnék. A férjem azt mondta nem vihetik, én nem tudom mit kellene csinálni. Valahol felfogom (bár nem értem meg, a nagy is velünk van pici kora óta), hogy a a kicsi a kedvenc, a férjemet viszont nagyon zavarja, hogy mióta megszületett a kislányunk a nagy "el van felejtve". Ennek ellenére szerintem mindketten jól éreznék magukat, ott él a dédi is, akit imádnak mindketten.

Ti hagynátok, hogy ott aludjanak?



2013. jan. 15. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
7 évesen már el tudja dönteni hogy szeretne-e menni és ott aludni,döntsön ő.(a kicsit meg ugyis elkényeztetik,ő nem érezné magát rosszul)
2013. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon el kell beszélgetni erről a nygyszülőkkel. Őszintén, hogy a nagy mellőzöttnek érzi magát és foglalkozásra van szüksége. És tudatosítsátok bennük, hogy lehet, hogy nem vér szerint, de ő is az unokájuk. De elengedném.
2013. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Persze.
2013. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Én vagy azt csinálnám, hogy a 7évesnek, ha eddig nem látja magától, elmagyaráznám a dolgokat, és hagynám dönteni, vagy megmondanám kerek-perec anyóséknak, hogy bizony a 7évest is szeretik ugyanúgy, és foglalkoznak vele ugyanúgy, ha meg nem, akkor sosem látják őket, mert ezt ti nem fogjátok elviselni a 7éves érdekében, akit ugyanúgy imádtok.
2013. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
És nem MÁR 7 éves, hanem még csak 7 éves. Nekem is van ilyen korú gyerekem. Nagyon érzékenyek.
2013. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Az én 7 évesem belepusztulna, ha az öccsét vagy a húgát elvinné a mamája, őt meg nem. Nem mondaná, hogy baj, de előbb-utóbb kibukna a dolog. Pedig vér szerinti mind a három. Tapasztalatból tudom, láttam már rajta, milyen rosszul esik neki, mikor az unokatestvérükről kiderül, hogy kerül-fordul a mamájuknál alszik, őket meg egy évben egyszer viszi el aludni. És az a legnagyobb gond, hogy én sem tudom, mit mondjak, miért.... még nekem is rosszulesik a dolog... Együtt elengedném őket, de külön nem biztos. Egy 7 éves még kicsi, ha nem viszik, az jön le neki belőle, hogy őt nem szeretik úgy.
2013. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én elengedném, de a nagyszülőkkel leülnék elbeszélgetni. Egy nem vér szerinti gyereket még rosszabbul érintheti ez a dolog (már ha tudja, hogy örökbefogadott, ne haragudj, ez nekem nem derült ki), még többet kell vele foglalkozni, szeretni... nem értem a nagyszülői bekattanásokat, hogy akkor most a kicsi a kedvenc... remélem, én soha nem leszek ilyen nagyszülő! Szóval el kéne nekik mondani, hogy attól, hogy itt a kicsi, a naggyal ugyanúgy kell foglalkozni, mert ugyanúgy igényli...

Illetve a nagyot ne csak azért akarják elvinni, mert a kicsi nem megy nélküle... no comment. Gondolom a dédi aranyos és csupa szív, azért szeretik ennyire. :) Biztos aranyosak együtt. :))) Már csak a dédi miatt is elengedném őket.

2013. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1 es te nagyon hülye vagy ! Már hogy dönthetné el egy 7 éves gyerek hogy ottaludjon e a nagyszülöknél hiába akar ha a szülei ezt nemengedik meg jön a rendörség és hazaviszi a gyereket . Ezt csak szülöi beleegyezéssel lehet mivel a 7 éve gyerek kiskorú. 18 éves kortol van a nagykorúság de mindegy,
2013. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!