Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek én kombinálom...

Szerintetek én kombinálom túl, vagy valóban van alapja a félelmemnek?

Figyelt kérdés

Nagyobbik gyermekem 6 éves, nagycsoportos. Tipikusan az a gyerek, aki magától nem rosszalkodik, de minden butaságba belevihető. Valamint nagyon közvetlen kisfiú, évekbe tellett, mire leszoktattam, hogy nem megyünk oda minden ismeretlenhez dumálni, nem hívjuk meg a csövest, hogy nálunk van egy üres szoba, stb... Most már ilyenért nem kell szólni neki.

Viszont hétfőn mesélte, hogy az egyik kis csoporttársával beszélgetett arról, hogy hol lakunk, meg mi van a házunkban, ilyesmik. Akkor ennek nem is tulajdonítottam különösebb jelentőséget. Tegnap este azonban megpróbáltak betörni hozzánk. Nem voltunk itthon, mint utólag kiderült, ezt is mesélte a fiam. Szerencsénkre a riasztó megszólalt, szóval "csak" egy ablakunk bánja a dolgot!

Ezek után ötlött az eszembe, hogy ez talán nem véletlen egybeesés, és kikérdeztem a fiam, hogy miket kérdezett pontosan ez a másik kisfiú tőle. A válaszok alapján az jött le nekem, hogy lehet, hogy ezért kérdezgette a gyereket a csoporttársa. Pl nem értem hogy egy 6 évesnek miért lenne fontos, hogy hány tv-nk van. Viszont bizonyítani persze nem tudom, és lehet, hogy tényleg csak véletlen egybeesés, de én most tiszta frászban vagyok. Túlkombinálom? Szólnom kéne az oviban, hogy ez történt. Szerintetek hülyének néznének, ha ezt így előadnám? Mit tegyek? Komolyan nem tudom mit gondoljak, de már félek itthon lenni egyedül a kicsivel! :(


2013. márc. 22. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Akár "hülyének" néznek, akár nem jobb lenne utána járnod a dolgoknak. Lehet csak véletlen egybe esés...De jobb félni, mint megijedni!!!! Ne hagyd annyiba a dolgot. Vagy ha ennyire, locsi-fecsi a kis lurkód, próbáld elmagyarázni neki, h mi a helyzet. Esetleg, oda mész az ajtóhoz, és matatsz, feltünően, és mondod neki látod kis fiam, ez azért kell h, a rossz emberek ne jöjjönek be, ..Már mint tedd érdekessé neki annyira a riasztót, vagy bármi mást, amivel "dicsekedik" a csoport társainak, h milyen hiper szuper készüléketek van, h még a rendőr bácsik is kijönnek, ha baj történik...Lehet hülyeséget mondtam, meg igen egy kis füllentés...De nem árt vele senkinek...
2013. márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is beszélgess el a kisfiaddal, hogy otthoni dolgokról ne beszélgessen idegenekkel, és főleg ne azzal a kisgyerekkel. Nem kell neki elmondani konkrétan hogy miért, elég annyi, hogy barátkozzon mással. Ha jóban vagy az óvónőkkel, érdemes lenen ezt megemlíteni, de szigorúan csak négyszemközt.

Egyébként szerintem nem látsz rémeket, lehet a dolog mögött valami. Férjem tesójáék laknak vidéken, de minden ünnepen hazajönnek. Amikor a nagyobbik kiscsaj nagycsoportos volt, karácsony első napján a sógorom repesztett haza, mert betörtek hozzájuk. Mint utólag kiderült, a kislányt, aki ugyanilyen közvetlen mint a Te fiad kifaggatta egy ovistársa, hogy mikor nem lesznek otthon, milyen készülékeik vannak, anyukája hord-e ékszereket, .... stb.

2013. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok...A kis csoport társ meg semmiképp nem tehet erről, nem igen van "betanítva" ilyenekre! Láthatod a te kicsi fiad is ilyen nyílt, otthon lehet ő is elmondja a szüleinek, vagy bárki másnak mit halott, mit tudott meg, aztán h ezt egyesek hogy használják ki, vagy esetleg a gyerkőc szülei az már más tészta...Ha mentek valahová, ne mondd el, csak indulás előtt, h most ide oda mentek...Hagyj felkapcsolva egy villanyt, ha este nem vagytok otthon vagy a tévét felkapcsolva stb...Tégy pár óvintézkedést...Azért, vigyázzatok magatokra mindnekép :)
2013. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, elmondtam neki utána, hogy nem szabad ilyeneket elmondani senkinek. Csak hát eszembe sem jutott eddig, hogy ilyenek miatt aggódnom kéne. Fel sem merült bennem, hogy ilyen fajta kérdések óvodások között egyáltalán előkerülhetnek. Eddig sem nagyon örültem, hogy ezzel a kisfiúval játszik, de ez egy roppant kényes téma sajnos. Nagyon el vagyok keseredve. :(
2013. márc. 22. 14:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Szólj az óvónőnek, és mond meg, hogy próbálják a fiadat elterelni a másik kisgyerek mellől.
2013. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!