Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3,5 éves fiad mit tud teljesen...

3,5 éves fiad mit tud teljesen egyedül megcsinálni, és mit kéne tudnia egy ennyi idős gyereknek tök egyedül?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez azért így elég tág.

Nálunk ennyi idősen a kabát cipzárját nem húzta fel egyedül, és nagyvécé után én töröltem ki a popóját. Ja, meg a fogát megmostam, miután végzett vele. (alaposabban)

Egyébként egyedül öltözik, vetkőzik, kiválasztja a ruhát a szekrényből, természetesen egyedül eszik, megterít magának, és az öccsének. :) Ő a napos, az oviban tanulta, és tetszik neki. :)

Mire gondolsz még?

2013. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért voltam én is meg a fiam bszogatva, mert kishapsi, értsd csak akkor hajlandó egyedül öltözni, ha vmivel megfenyegeted, amúgy elvárja, hogy segítsenek neki. Ha jó kedve van, akkor minden nélkül hibátlanul öltözik vetkőzik.

Egyedül eszik, tálal, fogat mos, törli a fenekét(néha nem jól).

És hogy ezekre már tök egyedül kéne képesnek lennie(hú ez jól sikerült, szépen magyarul), semmi segítség semmi.

3,5éves és sose volt kötős cipője, de miért nem tud cipőt kötni(nem elvárás itthon...)

2013. márc. 22. 14:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Jah meg nem rajzol, csak firkál, de nem is köti le. Néha sikerül neki a kisemberke, de inkább csak firkál, és csak csipog, vagy mozog. Kicsit darabos a finom mozgása, de néha olyan tornagyakokat is lenyom, hoy csak pislogok...
2013. márc. 22. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam még csak 6 hetes,de a lányom 3,5 éves múlt januárban :-) Ő is csak firkál,az öltözködés megy neki,de szeret megállni egy-egy rész közt és lesni ki a fejéből.

Egyedül fürdik- a haj és fülmosás még az enyém- ,a popsiját én törlöm. Egyedül veszi fel a cipőjét...stb-t is,ha segítség kell,szól. Ha kérem kiveszi a ruháit- már amit elér. Ha kérek valamit (játékpakolás pl.) nagy ívben lecarja. Kis dac-királyné :-) Ami nagyon fura,mert a nővére nem volt ilyen tökfej!

2013. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na igen a dacolás:) Nemleszekabarátod, mikor rászólok, hogy ugyan gyermek 10milliószor szóltam, tedd már el azt a vackot, vagy ülj le játszani:D
2013. márc. 22. 14:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Közben olvasom át amit írtatok :-)


Cipőtkötni a nagylányom (szeptemberben kezdi az isit :-) ) csak 4 évesen tanult meg cipőt kötni - akkor tanulta meg a nevét is leírni nyomtatottal.


A 3,5 évesem az ha színez,akkor pl a virágnál minden egyes szirmot más színűre színez :-) A vonalból meg úgy kimegy,hogy húúú!! :-)

A fogmosás is egyedül megy,de itthon szeretem én rátenni a fogkrémet a f.kefére.

2013. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!