Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy néz ki külföldön egy...

Hogy néz ki külföldön egy takarítói munka menete? Milyen munka feladatok vannak? Több műszak is van? Egy nap hány szobát kell megcsinálni? Egyedül vagy ketten kell dolgozni?

Figyelt kérdés
Aki tud pontos leírást adni, megköszönném.
2012. jan. 24. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én takarítottam szállodában,és jelenleg is takarítok.

A szállodai takarítás nagyon fárasztó,nagyon sok,és soha semmi sem jó a menedzsernek..

1 műszak van(legalábbis én 1 műszakban dolgoztam.) 12 szobát kaptam,meghatározott időre.Vagyis a főnökség kiszámolta anno annak idején,hogy egy szobára mennyi idő elég,és így osztják el a takarítók között.Megjegyzem,hogy mire végzel izzadsz mint egy ló,mert hajtod magad,hogy kész legyen.Minden egyes szobában ellenőrzés van utánad.(így mindig volt valami ami nem volt jó,és ez azért volt jó a főnökségnek,mert nem kellett béremelést adniuk..Nem elégedettek,nem kapsz béremelést)

4 hónapig csináltam elég volt.(egyébként emeletenként ketten voltunk,de a szobában már egyedül takarítottál)


Jelenleg egy elektronikai cégnél takarítok irodákat.1 műszak(8 órás meló) Ebbe van konyha,wc-k,több irodák,és a termelési helyet utolsónak felsöpröm,kiviszem a szemetüket.Laza meló,nyugisan,bőven belefér az időmbe..Sőt ! Van amikor annyira jól haladok,hogy tudok pihenni fél órákat is..Jól megfizetnek..( egyenlőre elvagyok,mert nincs felelősség,nem piszkálnak,elég laza,és megfizetnek) de nemsokára keresek valami nem takarítói állást,mert nem akarok éveken át takarítani..)

2012. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 eee333 válasza:
100%

én folyami hajón voltam "takarítónő" kb. 12-14 kabinom volt egyedül kell csinálni. beágyazás,függönyelhúzása szabványra, szobai kuka kiürítése,porszívózás,portörlés,fürdő kis kuka ürítés, zuhanykabin kitörlése, csap, mosdókagyló csilli-villire kitörlése,törcsicsere,wc puceva.mindezt heti 7 nap meló,kb.reggel 7-től du.1 ig.majd kis pihi és este kb. 7-9 ig "esti szervíz: függöny behúz, ágy elsimít,szobai kuka ürít majd prospektus behelyezés az ágyra lerak szépen.

pénz: havi 400 ezer ft,szállás 0 ft, kaja 0 ft.napi 3 szor kapsz enni.szóval ha takarításra vágysz válaszd a folyami hajózást itt tudsz eltenni a legtöbb pénzt, szárazföldi melóval ha kifizeted a szállásodat, a kajádat, a közlekedést (bérlet stb.)számold ki mennyit tudsz félretenni.itt full az egész fizudat !!!üdv.

2012. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!