Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó családos anyukák hogy...

Dolgozó családos anyukák hogy tudtok elvégezni ezen a 2 napon-hétvégén- a teendőkkel?

Figyelt kérdés
2 gyermekem van és dolgozok én is mint sok anyuka és sajna a hétvége sem a pihizésről szól hanem a főzés,takaritás,mosás stb... veszi el minden időmet.Gyerekekkel is azért megpróbálok foglalkozni,de nagyon fárasztó igy hogy hétközben munkahelyen,hétvégén itthon vagyok igénybe véve.Párom ma is dolgozik tehát azt sem mondhatom hogy segit nekem,meg ő amúgysem az a tipus aki nekiáll pl. porszivózni...
2013. márc. 23. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia.En meg nem vagyok dolgozo anyuka azt tudom leirni ahogy az en anyukam hosszu eveken at csinalta.Minden szombat reggel koran kelt /amugy is hajnali kelő/ kitakaritott odakeszitette az ebedet mosott kb delre mindennel vegzett.Megebedeltünk elmosogatott es onnantol mienk volt a hetvege.Apa minden szombat delelőtt dolgozott igy a vele töltheto ido karara sem ment. Mi addig elfoglaltuk magunkat,kesöbb besegítettünk.
2013. márc. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én most itthon vagyok a másodikkal, de a kettő között dolgoztam. Úgy oldottam meg, hogy minden nap egy helyiséget bevállaltam hétköznap. Pl. hétfő fürdőszoba, kedd konyha, szerda, étkező, stb. A kisebb helyiségeknél kettő is beférhet egy nap. Ilyenkor pikk-pakk letörlöm, feltörlöm, átpakolom, stb. A szobákban minden nap rendet rakok, ott csak egy gyors portörlés, porszívózás kell.

Kb. 15-20 perc/nap/helyiség.

Egy héten 6x mosok, a mosógépemet lehet időzíteni, így reggel bekészítem, mire hazaérek kész van, gyorsan kiteregetek. Leszedni másnap reggel szoktam, rögtön ébredés után, ekkor össze is hajtom, a vasalnivalót teszem csak félre.

Így hétvégére nem marad olyan sok.

2013. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mintha csak rólunk írtál volna! Mi is 4-en vagyunk és nekem is dolgozik még ma is a párom, vagyis szinte minden az én nyakamban van.

Őszintén szólva a tököm tele van az egésszel!

Pedig én sem hagyok mindent a hétvégére, de hétköznap azért nem állok neki pl. fürdőszobát takarítani.

Nekem a szombat délelőtt nem elég a főzésre és a takarításra, bár az is tény, hogy emiatt nem fogok 4-kor kelni. Egész héten korán kelek, rohanok a gyerekekkel az oviba, utána hajtok egész nap, du. megint rohanok a gyerekekért, úgyhogy olyan jó lenne hétvégén egy kicsit kifújni magam és lazítani, nem pedig ugyanúgy végigpörögni a napot, mintha dolgoznék, csak itthon.

Ráadásul magamra is csak más dolog, ill. a gyerekek kárára jut idő, ez is nagyon nyomaszt. Pár hete végre összeszedtem magam és elkezdtem edzeni járni, de az egyik alkalom vasárnap délelőtt van, ami azt jelenti, hogy semmilyen programot nem tudunk csinálni, mert mire hazaérek és összeszedem magam, már dél van, a kicsi viszont ebéd után még alszik egyet.

Na meg a nagyszülők részéről is folyamatos a "nyomás", hogy ugye minden hétvégén vigyük át hozzájuk az unokákat, de azt is csak az itthoni dolgok rovására tudjuk megtenni.

Szóval úgy érzem, hogy vagy 100 felé kéne szakadnom :)

Bocsi, hogy nem tudok érdemben segíteni :)

2013. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egyébként én már sokszor azt is pihentetőnek érzem, ha főzés és/vagy takarítás közben nem kell még a gyerekekre is figyelnem, így ha a párom esetleg itthon van vagy a nagyszülők bevállalják a fiaimat, akkor pikk-pakk rendbevágom a lakást, megfőzöm a kaját és kész. Csak sajnos ilyen ritkán van :(

2013. márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Az a helyzet,hogy hétközben én sem állok neki takaritgatni,örülök ha hazaérünk a gyerekekkel és mindjárt este van,vacsorát csinálok,fürdés és fekvés.Max. felmosok ha kell de ennyi.

Kedves utolsó válaszoló,teljesen megértelek mert nagyon fárasztó ez a monotónia.Nekem is van olyan hétvége,amikor elmennek a gyerekek a szüleimhez és ott alszanak pénteken ovi után meg szombaton is és vasárnap hozom őket haza akkor nyugodtabban tudok én is tevékenykedni,több mindent meg tudok csinálni és nyugisabb is a hétvége.Csak nálam is ez havonta max. 1-2 alkalom.Anyós igaz itt lakik a 2. szomszédban,de oda se mindig passzolhatom le a gyerekeket,meg a nagyobbik jobban el is marad a kicsi nem úgyhogy ha a nagy odaát van a kicsi itthon van velem,akkor 1 fokkal könnyebb,de mégsem olyan mintah teljes nyugi lenne....

2013. márc. 24. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!