Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nehéz elvégezni bármilyen...

Nehéz elvégezni bármilyen tanfolyamot is egy kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés
Nekem 10 hós a lányom és van egy 4 éves fiam. Előtte gyárban dolgoztem most szeretnék v.milyen tanfolyamot elvégezni,hogy később eltudjak helyezkedni valami normális munkahelyen. Van aki a gyerekek mellett tanul? Hogy tud mindent megoldani?
2012. aug. 16. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy lehet, ha van segítség, aki vigyáz a gyerekekre.
2012. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon ember függő. Van olyan anyuka,aki gyerekek mellett egyetemre jár,főz,mos,takarít,a gyerekeket viszi ide-oda,már szinte csodának tűnik,olyan jó nézni őket. És van az az anyuka,aki egy gyerek mellett babysittert fogad és még így is hisztizik,hogy neki nincs ideje semmire. Szóval kinek mi...

Én tanulok a gyerek mellett. Este,éjjel,napközben mikor alszik.. Nem nagy kunszt szerintem,meg lehet oldani csak akarni kell.

2012. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2gyerekkel csinálom nappalin a PSZF-t, remélem most már tényleg végzek:D

Nem egyszerű készülni vizsgázni, közben babázni, háztartást vezetni, és nem összeomlani.

2012. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermekem van, 13, 4, 2 évesek. A két kicsi mellett nagyon jó lett volna valami főiskolát elvégezni, legalábbis elkezdeni, de senki nem volt akire bízhattam volna őket. Apa reggel 6-tól este 7-ig nincs itthon, a nagyszülőkre pedig nem lehet számítani, csak nagyon-nagyon alkalmanként, akkor is egy évig hallgatom, hogy ott voltak a gyerekek... Így sajnos nem jött össze...
2012. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy megoldható, de nekem nem könnyű.

Én csak úgy tudok tanulni, hogy csak a tanulásra figyelek és egész nap tanulok. A néha előveszem a könyveket, amikor időm van és bele-bele olvasgatok, amíg alszik a gyerek, nekem nem megy olyan könnyen. Így nem igazán mászik bele semmi a fejembe.

De persze kitartással, segítséggel, nagy akaraterővel megy azért. De nem mondanám a világ legegyszerűbb dolgának. :)

2012. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Én posztgraduális (2 éves, egyetem utáni) képzést végeztem el, egyéves volt a gyerkőc, mikor kezdtem. (Akkor még ingyen volt a felsőoktatás a gyeden, gyesen lévőknek, ami egy szuper találmány volt – nyilván ezért szüntették meg.)


Péntek délután és szombaton voltak az órák, így ahhoz kellett segítség, hogy el tudjak menni rájuk. Egyébként a tanulás nekem nem volt megterhelő, amíg aludt délután, illetve esténként készültem (a férjem segített sokszor a fektetésnél, hogy ne este 10-kor kelljen nekiállnom tanulni). Nagyon élveztem, jó volt kiszakadni kicsit az anyaszerepből, és teljesen mással foglalkozni, használni az agyamat. Olyan eminens tanuló voltam, mint soha azelőtt. :)


Ha van segítséged, hogy el tudj menni a tanfolyamra, és a 4 éves fiad már ovis, akkor végülis a 10 hónapossal kell „csak” megbírkóznod. Amennyiben rendszeres a napirendje, és alszik napközben, akkor szerintem nem lehet gond.

Ja, hogy a vizsgák táján időnként halmokban áll a mosatlan? Nos, szerencsére ezzel a férjem és én is meg tudtunk birkózni. :)


Szóval én mindenképpen javasolnám, hogy tanulj, ha érzel rá késztetést, azt gondolom, majd a munkahelykeresésnél is jópont, hogy tanultál is, míg otthon voltál a kicsikkel.

2012. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki a válaszolt,jó volt olvasni a sok pozitív választ. Szerintem akkor ősszel bele is kezdek valamibe.
2012. aug. 16. 14:10
 8/11 anonim ***** válasza:

En vegeztem a kisfiam mellett tanfolyamot. Magamtol nem igazan vagtam volna bele de a munkahelyen szolltak, hogyha elvegeznem akkor emelnek a fizetesem gyes utan. Igy belementem. Oszinten szolva nagyon nehez volt foleg, hogy nekunk semmi segitsegunk nincs. Nagyszulok, tesok, rokonok mind Magyarorszagon mi meg kulfoldon. A ferjem segitett ahol tudott, tehat le a kalappal elotte, dehat o is dolgozott/dolgozik.

A gond az, hogy ilyen esetben valami/valaki hatterben szorul. Vagy a hazimunka latja karat, vagy a gyerekeddel/ferjeddel toltott ido, vagy nem alszol eleget mert a sajat idodet aldozod fel. Azt csak te dontod el, hogy melyiket valasztod de aldozatot kovetel az biztos. En a sajat alvasi idomet adtam fel. Esdte 8-kor lefekudt a fiam, foztem es kicsit hazimunkaztam aztan hetfon, szerdan es csutortokon eset 11-tol ejjel 1-ig tanultam. A tobbi napon a ferjemmel voltam vagy megneztunk egy filmet, dumlatunk mert ugye azert ot sem akartam elhanyagolni. :) Nagyon huzos idoszak volt es faraszto de megerte. :)

2012. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Másfél éves fiúikrek mellett csinálom a főiskolát. Jó eredményekkel.Emellett ugyanúgy vezetm a háztartást, takarítok, főzök stb., mint minden anyuka. És nem kell mondani milyen 2 másfél évessel... Ha vmit igazán akarsz, azt megoldod. A barátnőm nappalin végezte a fősulit pici gyermek mellett.

Úgy van, ahogy már elöttem is írták: van aki 1 baba mellett "nem csinál semmit", és hisztizik, van aki több gyerek mellett mindenre képes. Hozzáállás kérdése! Engem sokszor csodálnak ezekért, de én ezt nem várom el, nekem ez így jól esik, nem érzem magam mihasznának. Nem tudnék csak a gyerekekkel foglalkozni.

2012. aug. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(Bocsánat, a 6. vagyok, és bár nem vagyok „pontversenyző”, meglepett, hogy vajon miért húztak le… talán a halomban álló mosatlanért? :) Ej, lányok, kicsit több lazaságot! ;)
2012. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!