Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki a kisbabáján...

Van itt olyan aki a kisbabájának koreai, japán vagy kínai keresztnevet adott, és melyik ez a név, és lehet ilyen ázsiai nevet adni a babának ebben az országban?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 21:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Csak ami elfogadott,és még egy sok korai-japán gyereket ismerek és van egy anyakönyvezet kinai nevük de van egy magyarországon ,is elfogadott nevük ,mert bölcsibe,oviba,iskolában nem szoktak kinai néven senkit szolitani.
2013. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 hunbula ***** válasza:
92%
Találkoztam Erika és Anna nevű japán lányokkal, de ezek nekik nem hangzanak olyan furcsán, mert hasonlít a saját neveik hangzására. Valami hasonlót meg lehetne csinálni magyarral is, biztos találni lehet olyat nevet ami csak kicsit egzotikusan hangzik, nem pedig hülyén. Általában az elfogadhatóbb hangzású neveket engedélyezik anyakönyvezni, de az viszont biztos, hogy magyar helyesírás szerint kell majd leírni.
2013. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

A Babák című filmben a japán kislányt ha jól emlékszem Mari-nak hívták.

Én nem ismerem a korai, japán és kínai neveket, ha megfelelő indoklással kéred, anyakönyveztetni is lehet őket.

2013. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
Ismerek egy lányt, akinek ázsiai neve van és Magyarországon született. A neve sajnos nem jut eszembe... talán Shen? De tényleg nem tudom. :) A lényeg, hogy itt született és ázsiai neve van. ;)
2013. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
80%
Akkor engedélyezik szó nélkül az Ázsiai neveket,ha az egyik szülő ázsiai,amúgy kérvényezni kell :)
2013. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Lány: Sumire

Fiú: Pham the Hung

2013. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
A Mira az szerintem elég egzotikusan hangzik :) Bár nem tudom, hogy lenne-e ilyen ázsiai név, de egzotikusan hangzik.
2013. ápr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
27%
Kösz xD Mira vagyok xD és nem ázsiai xDDD (még a név se az) :P
2013. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%
Azt írtam, hogy egzotikusan hangzik. Nem azt hogy ázsiai..
2013. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Van egy pár ilyen név.

Pl.: kínai: Lili

japán: Erika

2013. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!