Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 41 évesen már késő még egy...

41 évesen már késő még egy gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
8 éves és 2 éves lányaim vannak. Szeretnénk nekik tesót. 41 évesen túl késő ?
2013. márc. 29. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Még 2-3. év simán belefér.
2013. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell érezni. Nekem nagyobbak, 41 leszek, most úgy érzem, hogy nincs kedvem nem is a szüléshez meg a terhességhez, hanem a totyogó korhoz. Úgy örülök, hogy nem kell hajlongva szaladni, állandóan lesni, hogy kiszalad-e az útra, délutáni alváshoz igazodni, stb.

Ha neked még belefér, a párod sincs ellene, akkor még most gyorsan bele kellene húzni.

2013. márc. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te tudod .
2013. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ezt neked kell érezned, hogy neked mi fér bele.

nekem nem férne bele, mert mire megszületik 42-43 évs lennék.

de ha úgy érzed te ezt tudod vállalni, na meg a következő 20 évet is mind anyagilag mind fizikailag, akkor vállald be :)

2013. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem igencsak a határon van.

Gondolj bele, mire 25 éves lenne a gyerek, addigra te 66 vagy - és a legjobb esetben is ekkortól tudna önállóan élni, eddigre végezhetne el egy egyetemet.

Mire családot is alapithatna (30-35 évesen), addigra te STATISZIKAILAG már nem élsz.


Persze fiatal szülök is meghalhatnak, mielött a gyerekük felnö, de sokkal kevesebb eséllyel, mint a te esetedben lenne.


Ha netán terhes lennék a helyedben, akkor megtartanám, de tudatosan nem feltétlen akarnék még egy gyereket.


Mellesleg NEM a lányaidnak szülnél tesvért, hanem magadnak gyereket. Nekik már van testvérük, és föként a nagyobbal nem lenne a picinek igazán tesvéri kapcsolata a korkülönbség - kb 10 év - miatt. Inkább a meglévö kettöre fordits több energiát, mindenki jobban jár igy.

2013. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Miért ne lehetne. Ha bírod és jól vagy, be lehet vállalni.


Ha anyagilag is úgy állsz, mert azért ennyi idősen kiesni több évre a munkából..... Nehéz lesz utána visszamenni dolgozni, főleg, hogy az ovis kisgyerek miatt nem is szeretnének felvenni munkára.


Egyébként kár olyan dologra hivatkozni, hogy mire ő már esetleg 20 éves lesz, te meg már kb 62 éves.

Van, aki ennyi időt sem tudott eltölteni a gyerekkel, mert esetleg baleset, vagy betegség miatt otthagyott páréves gyereket.

2013. márc. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, gondolj bele, majdnem 60 leszel, amikor ő egy lázadó tini.
2013. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én nem szülnék már a helyedben. van két egészséges gyereked. ..

és nem is a jelen miatt, hanem mert tényleg a nagyija leszel, amikor tini lesz.

2013. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyukám 36 évesen szülte öcsémet(ő az 5.gyerek)Most 15 éves, anya 51 és jól bírja,mert fiatalos, de mindig mondja, hogy milyen vicces,milyen fiatalok az anyukák a szülőin...


Ja és gondolj bele, ha mondjuk most terhes lennél, mire megszületne a pici, a nagylányod majdnem 9,mire a pici 15 körül lesz,addigra már lehet lesz unokád,hiszen a nagy lányod 24 lesz addigra...Unokázhatnál felhőtlenül(és akkor már 57 leszel!!!),de nem,mert egy lázadó tinivel is kell foglalkoznod....

2013. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudom a választ..azt viszont tudom, hogy a fiatal szüleim az én kamaszkori lázadásimat nem tudták kezelni,és a 10 évvel fiatalabb öcsémmel sokkal jobb a kapcsolatom,mint a 2 évvel fiatalabb hugommal. Úgyhogy ezek ne tartsanak vissza :)
2013. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!