Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közös a bankszámlátok a...

Közös a bankszámlátok a gyermeketek apjával?

Figyelt kérdés
Azért itt kérdezem, mert amíg nem volt gyerekünk, nekem nem fordult meg a fejemben, hogy közös legyen a számlánk. Persze akkor is közös kassza volt, de mindenkinek volt sajnát pénze is.
2013. márc. 31. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Eszembe sem jutott volna, hogy közös legyen. Értelmét sem látom (ha esetleg külön válnának útjaink, "csodás" lenne még azon is vitázni, hogy abból melyik pénz kié, ki kereste meg stb) Van neki is, nekem is, meg van egy takarék, amire a gyerekeknek gyűjtünk
2013. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem közös a bankszámlánk, de tudjuk egymás pin-kódját, így le tudunk venni pénzt egymás számlájáról is, sőt sokszor meg is tesszük. Közös kassza van.
2013. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek ,külön bankszámlája van.de együtt költjük el pénzeket.
2013. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nem közös a bankszámlánk, de nyilván együtt " költekezünk".
2013. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Külön számla, de együtt gazdálkodunk.
2013. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
1. vagyok, akkor hozzáteszem én is, nyilván együtt költekezünk, tudjuk egymás pin kódját is, de így a jó- SZERINTEM.
2013. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Barátnőméknél közös a számla. Amúgy nekem tök jó így, ahogy van, viszont sokat lehetne spórolni ha közös lenne. Ingyenes lenne kb minden, de külön-külön nem érjük el azt a pénzmozgást ami az ingyenes számlavezetéshez és stb-hez kel.
2013. márc. 31. 15:00
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem, de internetes hozzáférésünk van a másik számlájához.


A megtakarításunk van közös néven.

2013. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk közös a bankszámla. A kettőnk bevételével már ingyenes a számlavezetés, így egy rakás kedvezményt kapunk. Mind a kettőnknek van hozzá bankkártyája, hozzáférése.

Így csak egy számla és összeg után vonogat le ilyen-olyan költségeket a bank, egy összeg után kell kamatadót fizetni.

Nálunk ez így teljesen jól működik.

2013. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekünk csak egy bakszámlánk van, az enyém, erre jön az ő fizetése is. Feleslegesnek tartok nyitni egy másik számlát, úgyis az utalás napján levesszük szinte az egész összeget a számláról. Nem a bankban tartom a pénzemet.
2013. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!